Трапляється, що традиційні методи огляду і діагностики зовнішніх статевих органів чоловіків є надзвичайно болючими, а часом і неможливими. У такому випадку призначають магнітно-резонансну томографію. Цей вид дослідження є не лише безболісним, а й безпечним, таким, що не вливає на репродуктивну функцію та ерекцію. МРТ представляє собою найбільш точний метод виявлення будь-яких деструктивних змін, крововиливів, порушення цілісності білкової оболонки.
Магнітно-резонансна томографія призначається лікарем у випадках травмування пеніса, розриві чи забої яєчок. Не менш інформативною вона є при діагностиці запальних процесів, патологій розвитку зовнішніх статевих органів, пухлин. Стають відомими дані про місцезнаходження, розмір, форму, характер новоутворень. Такі захворювання, як простатит та везикуліт, рак успішно діагностуються на ранніх стадіях. Якщо ж пацієнт скаржиться на больові відчуття, дискомфорт від набряку, зміни розміру, кольору або виникнення виразок на даній ділянці, лікар теж призначить МРТ з метою детального обстеження і постановки діагнозу.
Протипоказаннями для проходження цієї процедури можуть стати наявні в тілі пацієнта металеві імпланти чи протези, про що слід попередити лікаря. У випадку алергії на контрастну речовину спеціаліст використає інший препарат, або ж призначить альтернативний метод діагностики. Тяжка патологія нирок також може стати на заваді проходження МРТ зовнішніх статевих органів чоловіка. Спеціаліст попередить, що усі металеві деталі гардеробу, прикраси, годинник, електронні пристрої слід залишити за межами кабінету. Маніпуляція не викликає дискомфорту,триває від 30 до 60 хвилин.