Не дивлячись на те, що магнітно-резонансна томографія печінки застосовується не так давно, на даний час вона є основним дослідженням у діагностиці ракових захворювань органа. Застосовуючи контрастний метод, стають достовірно відомими дані про наявність пухлин, область ураження чітко окреслена, її не плутають з перимуральним набряком. За допомогою цього МРТ візуалізуються як зовнішньопечінкові, так і внутрішньопечінкові протоки, кожна ділянка, що досліджується, доступна у об’ємному зображенні. За одну процедуру можливо зробити знімки у багатьох проекціях, що, безперечно, робить обстеження надзвичайно інформативним.
Показаннями для призначення МРТ печінки стануть видимі зміни у зовнішності пацієнта (пожовтіння шкіри, склер очей), больові відчуття, нудота, блювота. Прямим показом для проведення цієї процедури послугують результати аналізів сечі, її неприродно темний колір.
Окрім загальних рекомендацій щодо проходження МРТ, серед яких недопустимість наявності на тілі, або в тілі пацієнта металевих елементів (протезів, імплантів, тощо), для проведення дослідження існує і ряд спеціальних:
Відмова від їжі за 6-7 годин до проведення маніпуляції;
За добу до обстеження слід відмовитися від продуктів та напоїв, що провокують посилене газоутворення;
Дозволяється прийняти засіб від газоутворення, а також спазмолітик за годину до процедури.