Магнітно-резонансна томографія шийного відділу хребта — високоінформативний, неінвазивний, нешкідливий, безболісний діагностичний метод, який багато в чому перевершує комп'ютерну томографію, рентгенографію, ультразвукову діагностику. МРТ дозволяє досліджувати не тільки кісткові структури, а й м'які тканини, судини. Уведення контрастної речовини рекомендується для отримання більш чіткого зображення. МРТ шийного відділу хребта рекомендується для виявлення таких захворювань, як:
- остеохондроз, спондилоартроз;
- грижові освіти;
- наслідки травмування;
- злоякісне ураження лімфовузлів;
- метастатична поразка;
- розсіяний склероз;
- стеноз спинномозкового каналу;
- ушкодження спинного мозку;
- порушення кровотоку, нервово-судинні зміни.
За допомогою МРТ шийного відділу фахівець оцінює стан спинного мозку, дисків між хребцями, виявляє дистрофію і судинні зміни. Серед показань для виконання додаткового обстеження варто виділити часті головні болі, втрату свідомості, запаморочення, відчуття «скутості» в шиї, больовий синдром в потилиці, шиї з іррадіацією в руку, відчуття оніміння верхніх кінцівок, різкі коливання артеріального тиску.
МРТ шийного відділу хребта: підготовка
Дослідження дозволяється для проведення в дитячому віці. Серед протипоказань варто виділити період виношування плоду, наявність металевих конструкцій в організмі людини, наприклад, уламки снаряда, пластини. Якщо планується виконання МРТ з контрастом, слід врахувати наявність ренальної недостатності, алергічної реакції на контрастні компоненти. Перед тим як почати діагностику, пацієнту необхідно зняти всі металеві прикраси, аксесуари, які заважають функціональній здатності апарату і погіршують якість одержуваного зображення. Після цього пацієнта укладають на рухому кушетку, фіксують ременями для забезпечення знерухомлення. Пацієнт повільно в'їжджає в магніт, де йому не слід рухатися, щоб не знизити чіткість знімків. Тривалість процедури становить приблизно 30 хвилин, після чого пацієнт очікує ще 20 хвилин і отримує результати обстеження на руки.