Магнітно-резонансна томографія плечового суглоба — високоінформативний, безпечний, безболісний діагностичний метод, що дозволяє визначити причину клінічних симптомів, виявити локалізацію патологічного процесу. За допомогою МРТ плечового суглоба стають доступні для діагностики всі структури досліджуваної області (кістки, м'язи, сухожилля, судини). Візуалізація доступна під будь-яким кутом.
МРТ плечового суглоба призначається при підозрі на:
- утиск нерва, сухожилля;
- розрив м'язів;
- вивих;
- ушкодження хрящової тканини;
- кісткову пухлину.
У процесі дослідження діагностуються такі захворювання:
- артрит, остеоартрит;
- артроз;
- плескіт;
- тендиніт;
- периартрит;
- неврит;
- інфекційна патологія.
За допомогою МРТ плеча визначаються причини больового синдрому, обмеження руху. Такий діагностичний метод має велике значення і для контролю над ефективністю проведеного лікування.
МРТ плечового суглоба: підготовка
Незважаючи на нешкідливість інструментального обстеження, варто відзначити, що МРТ все-таки має деякі протипоказання до його проведення. Серед них варто акцентувати увагу на алергічній реакції, нирковій недостатності (за умови введення контрастної речовини), наявності металевих елементів в організмі (скоби, пластини), періоді вагітності. Також магнітно-резонансна томографія порушує роботу кардіостимулятора. Перед початком томографії пацієнту необхідно зняти всі металеві прикраси, аксесуари, годинники, щоб вони не заважали роботі томографа, що погіршує якість зображення. Потім пацієнта укладають на пересувну кушетку, фіксують ременями для знерухомлення, після чого він в'їжджає в тунель. Заздалегідь слід попередити лікаря про клаустрофобію, якщо вона є. При необхідності рекомендується попередній прийом седативних засобів людям, які мають психоемоційну лабільність. Якщо планується проведення МРТ з контрастуванням, за 5 годин до процедури забороняється приймати їжу.