МРТ придаткових пазух носа — діагностична методика дослідження, яка застосовується з метою підтвердження розвитку риносинусита (синуситу). Такі симптоми, як гострий або хронічний нежить, постійна закладеність носа і вух, головний і зубний біль стають для отоларинголога причиною направлення пацієнта на МР-томографію навколоносових пазух. Таке обстеження необхідно і при травмі носа і потраплянні в нього сторонніх тіл. Для посилення зображення іноді вводиться контраст. МР-томографія синусів дозволяє виявити стан гайморових, фронтальних і ґратчастих пазух, зокрема, візуалізувати:
- запальний процес;
- набряк слизової, присутність або відсутність гною, абсцеси;
- поліпи, пухлини, кісти;
- ураження сусідніх кісткових структур і тканин, наприклад, очниці, кісток верхньої щелепи.
Тривимірне зображення допомагає лікарю визначитися зі стратегією лікування, наприклад, вирішити, чи потрібно проводити пункцію пазух. МРТ придаткових пазух носа — це найбльш інформативна і безпечна на сьогоднішній день діагностична процедура, яка показує практично всі захворювання і патологічні стани синусів і сусідніх з ними структур.
МРТ придаткових пазух носа: підготовка
Процедура вимагає нерухомості під час перебування всередині томографа, тому її не завжди призначають за наявності нападів клаустрофобії (боязні замкнутого простору), епілепсії і підвищеній збудливості. До протипоказань також відносять наявність кардіостимулятора, вагітність і період лактації. Список «проти» доповнюють незнімні металеві зубні протези, слухові апарати, кровоспинні кліпси на судинах.