Магнітно-резонансна томографія є неінвазивним методом діагностики, що за допомогою дії магнітного поля виявляє найменші ушкодження та порушення у роботі досліджуваної ділянки. Травми у променезап’ястковому суглобі непогано діагностуються і за допомогою класичних методів, проте при потребі провести детальну діагностику і виключити можливість розвитку небезпечних процесів та новоутворень МРТ є найбільш інформативним методом.
Дискомфорт у зоні зап’ястя доставляє чимало незручностей, тому найчастіше причиною звернень до медпрацівника є больове відчуття та обмеженість рухливості у даній області. Для небезпечних процесів, що можуть відбуватися, характерні такі симптоми: біль, підвищення температури тіла, блокування суглобу, виникнення новоутворень, що виявляються внаслідок пальпації, набряк ділянки.
Особлива підготовка доречна лише у випадку, коли спеціаліст планує введення контрастної речовини. У цьому випадку краще проводити маніпуляцію натщесерце, або ж відмовитися від їжі за 6-8 годин до процедури. Під час обстеження неприпустима наявність на тілі пацієнта металевих прикрас, застібок, інших елементів одягу. Протипоказом стане присутній у тілі кардіостимулятор, штучний водій ритму, інсулінова помпа, металеві протези та імпланти, чужорідні тіла з вмістом металу. У випадку вагітності доречність проведення маніпуляції оцінює лікар, зважаючи на термін та можливість іншого виду діагностики.