МРТ гомілковостопного суглоба — метод обстеження в медицині, який дозволяє діагностувати ураження кісток, суглобів, навколосуглобових тканин, виявляти приховані переломи, посттравматичні набряки, деструкцію кісткової тканини, метастази. Магнітно-резонансна томографія допомагає своєчасно виявляти найрізноманітніші види запалень, травм, патологічних процесів. У разі необхідності можливе застосування контрастної речовини, що зробить результати дослідження ще більш точними і інформативними.
Процедура призначається травматологом, хірургом, ортопедом або ревматологом за наявності:
- больових відчуттів у суглобах;
- ущемлення нервів, сухожиль;
- ушкоджень м'язів і зв'язок;
- травм.
Підозра на артрит, артроз, пухлинний процес також послужить причиною для призначення процедури магнітно-резонансної томографії голеностопа. Для маленьких дітей (віком до 7 років) скринінг протипоказаний, його краще замінити комп'ютерною томографією. Це пояснюється необхідністю дотримуватися нерухомісті під час сеансу, що досить проблематично для юних пацієнтів. У разі вагітності обстеження проводиться тільки після бесіди з лікарем, так як існує ризик впливу випромінювання на плід.
Підготовка до МРТ гомілковостопного суглоба
Процедура не вимагає дотримання особливого режиму харчування. Протипоказаннями стануть лише встановлений на тілі пацієнта апарат Ілізарова, а також присутні в тканинах або органах протези і імплантати на основі металу. Вимоги для інформативного проведення дослідження стандартні, як і для будь-якого іншого виду МРТ. Пацієнту необхідно зберігати нерухомість протягом сеансу, металеві прикраси та аксесуари знімаються. Якщо планується застосування контрастної речовини, в медичній документації пацієнта повинні бути дані про відсутність алергії на нього. Обстеження гомілковостопного суглоба виконують кваліфіковані діагности в багатьох клініках Львова.