Магнітно-резонансна томографія молочних залоз — неінвазивний, безболісний і безпечний вид дослідження, що дозволяє з високою точністю провести діагностику стану обстеженої області, виявити найменші зміни в тканинах на самих ранніх термінах, оцінити ефективність поточної терапії. МРТ молочних залоз надає повну картину візуалізації, ніж мамографія або ультразвукове дослідження. До того ж результати діагностики завжди доступні лікарю і пацієнту на цифровому носії, що дозволяє детально вивчати отримані результати на моніторі комп'ютера, передавати в електронному вигляді з метою додаткової консультації, копіювати.
Важлива роль МРТ молочних залоз для виявлення кістозних утворень, гематом, патологій проходження молочних проток, загальної оцінки щільності тканин, виявлення деформації, порушення цілісності імплантатів. За допомогою методики своєчасно діагностуються патологічні осередки, диференціюються доброякісні та злоякісні новоутворення, оцінюється їх розмір і локалізація. Дослідження молочної залози дозволяє не тільки виявити пухлинні новоутворення, а й визначити їх природу, оцінити ступінь поширення, встановити ефективність проведеного лікування.
МРТ молочних залоз: підготовка
Рекомендації для проведення МРТ включають деякі протипоказання, серед яких потрібно виділити період вагітності, наявність металоконструкцій в організмі (скоби, пластини). Усі металеві деталі одягу, прикраси необхідно зняти перед дослідженням. Специфіка цієї процедури полягає в тому, що пацієнтка лягає на живіт, груди при цьому не стискається. Для можливості підтримки нерухомості протягом всієї маніпуляції слід зайняти якомога більш зручне положення, розслабитися, оскільки напруга м'язів під час дослідження лише зашкодить його повноцінному проведенню. Потім кушетка заїжджає в магніт. Дослідження в середньому триває близько 40 хвилин.