МРТ попереково-крижового відділу хребта — найбільш інформативне і безпечне дослідження цієї частини хребетного стовпа, яке часто призначають невропатологи і нейрохірурги при наступних симптомах:
- порушенні тазових функцій;
- болях у попереку ( «прострілах» в нозі);
- онімінні ніг;
- синдромі кінського хвоста.
МРТ поперекового відділу хребта візуалізує абсолютно всі структури хребетного стовпа і спинного мозку, тому лікар бачить на томограмах ті зміни, які призводять до вищеописаних симптомів:
- остеохондроз (грижі, протрузії, зношування фасеткових хрящів);
- руйнування хребців (тріщини, зміщення, переломи);
- зростання остеофітів;
- потовщення зв'язок;
- звуження каналу;
- зміни судин;
- пухлини, кісти;
- затискання нервових корінців;
- набряк спинного мозку.
МРТ попереково-крижового відділу хребта: підготовка
Поперековий відділ — це найбільш вразлива частина хребетного стовпа, тому що на неї припадає максимальне навантаження. Навіть при відносно здоровому спосібі життя поперекові хребці і хрящі зношуються раніше інших. І спочатку такі зміни не виявляються симптомами, а простежуються тільки при томографії. Але якщо вчасно зрозуміти, що відбувається з попереком, зробивши доступну багатьом МРТ попереку, можна вжити заходів і уникнути прогресування дегенеративного процесу.
МРТ крижово-поперекового відділу має багато переваг у порівнянні з іншими подібними діагностичними методами, наприклад, КТ:
- безпеку (немає променевого навантаження);
- більш високу інформативність;
- неінвазивність.
За допомогою МРТ поперекового відділу навіть без контрастування, що актуально для людей із хворими нирками, лікар отримує дуже багато інформації і чітку об'ємну картинку, яку може розглядати під різними кутами, на рівні різних зрізів.
Однак МРТ поперекового відділу не може бути призначена всім охочим. Основні протипоказання: вагітність, період годування груддю, наявність металу в тілі (наприклад, протезів тазостегнових суглобів), страх замкнутих просторів (клаустофобія), епілептичні припадки. Сама процедура МРТ крижового відділу хребта не вимагає спеціальної підготовки. Дослідження проводиться в комфортних умовах. Правила поведінки для пацієнта прості і зрозумілі. Він лежить на кушетці, яка в'їжджає в томограф у вигляді невеликого тунелю. Від досліджуваного потрібно дотримуватися нерухомісті і спокою. Процедура триває всього півгодини. Після чого лікар, фахівець в області променевої діагностики, вивчає отримані в цифровому форматі томограми і дає висновок. Уся отримана інформація переноситься на електронний носій (флешку або диск). Діагностика хребта потрібна дуже багатьом людям, які мають лише невеликі ознаки попереково-крижового остеохондрозу, тому що дозволяє своєчасно вжити заходів і запобігти розвитку важких ускладнень.