Автоматизована кардіотокографія плоду під час вагітності - це найточніша, інформативна методика діагностики, що включає інтранатальний і антенатальний метод обстеження із записом кардіотокограми. Мета процедури - визначення стану здоров'я майбутньої дитини на підставі характеристики серцевих скорочень. У разі виявлення порушень внутрішньоутробного розвитку немовляти, лікарі отримують можливість своєчасно госпіталізувати вагітну жінку, контролювати вагітність і розродження, рекомендують найбільш безпечний спосіб пологів.
Кардіотокографію призначають не раніше 32 тижнів вагітності, третій триместр розвитку плоду виявляє зв'язок між його серцебиттям і станом життєво важливих функцій. Обстеження необхідно, якщо мати страждає хронічними захворюваннями, такими, як гіпертонія, хвороби ендокринної і кровоносної системи, серцева недостатність, анемія. Вагітність викликає побоювання лікаря, якщо в анамнезі є недоношена вагітність, були викидні і аборти. Плід досліджують при резус-конфлікті батьків, якщо діагностовано багатоплідність, порушення кількості навколоплідних вод, зародок недостатньо розвивається, порушено кровопостачання плаценти.
Зону дослідження змащують безбарвним гелем, що забезпечує легкість руху УЗД-датчика. КТГ абсолютно нешкідливо, ультразвук не містить іонізуючого випромінювання, як рентген, протипоказаний в подібних випадках.
на передній стінці живота майбутньої мами (в напівсидячому положенні, або лежачи на боці, щоб не здавлювати крупну кровоносну вену збільшеною маткою) розміщують ультразвукові датчики, заздалегідь визначивши зону, де найкращим чином прослуховується ритм скорочень серця плоду. Обстеження триває досить довго, годину - півтори, так як малюк може заснути і показники його серцевої діяльності зміняться. Лікар-гінеколог аналізує отриману токограму за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, і робить висновок про стан здоров'я завдяки розшифровці отриманих показників КТГ
Як підготуватися до процедури, порекомендує акушер-гінеколог на попередній консультації.