МРТ хребта — одна з найбільш інформативних візуалізуючих діагностичних технологій для дослідження хребетного стовпа. За своїми якостями методика перевершує інші томографії (спіральну і мультиспіральну КТ), до того ж є безпечною, так як при її проведенні відсутнє променеве навантаження. Тому томографія хребта широко використовується при діагностиці захворювань хребетного стовпа і спинного мозку.
МРТ спини: показання
Невропатолог призначає обстеження для з'ясування причини болю в цій області. Об'ємна картинка, отримана за допомогою сканування тіла магнітно-резонансним томографом, детально показує всі хребетні структури і їх зміни, які можуть стати джерелом таких болів:
- деформовані і зруйновані хребці з остеофітами;
- зношені міжхребетні диски з протрузіями і грижами;
- затиснуті нервові корінці;
- набряк спинного мозку;
- остеопороз хребців.
Особливо актуальна томографія спини, якщо вирішується питання про доцільність проведення нейрохірургічної операції. Перед будь-якою операцією нейрохірург повинен побачити об'ємне докладне зображення всіх структур. Доволі популярна і МРТ попереку, так як зміни в попереково-крижовому відділі в першу чергу остеохондроз є практично у всіх людей середнього та похилого віку. Нейрохірургів завжди цікавить стан структур і всередині хребетного стовпа пацієнта. Саме МРТ спинного мозку краще за інших процедур дозволяє виявити цілий ряд можливих захворювань і поразок цієї частині центральної нервової системи: наявність запального або пухлинного процесу, травматичні ушкодження. Підставою для призначення томографії спинного мозку служать скарги пацієнта на оніміння кінцівок, втрату чутливості, порушення тазових функцій. Дослідження хребта за допомогою цього виду томографії стало рутинною процедурою в практиці невропатолога і нейрохірурга. Зробити МРТ хребта, в тому числі і з контрастуванням, можна в багатьох медичних установах, де є і томографи останнього покоління, і досвідчені фахівці, які описують томограми.
При призначенні МРТ хребта, як і інших частин тіла, лікар враховує наступну інформацію про:
- можливі алергічні реакції на введення контрасту (якщо є алергія на деякі препарати);
- вагітність або годування груддю;
- метал і електроніку в тілі (імплантати, чужорідні тіла, кардіостимулятор);
- можливий напад клаустрофобії (страх закритого простору) при знаходженні всередині томографа;
- можливість не рухатися протягом 30 хвилин (в цьому випадку розглядається варіант седації перед процедурою).
Незважаючи на те, що вартість МРТ вище, ніж у інших діагностичних досліджень, методика доволі часто використовується лікарями і пацієнтами, які піклуються про здоров'я спини.