Селезінка непогано діагностується і за допомогою інших методів, проте магнітно-резонансна томографія є одним з найінформативніших. Спленомегалія, або збільшення органу виявить лише МРТ. Також гарно візуалізується не лише її розмір, а й структура, форма. Безпомилково визначається наявність кист, присутність додаткового органу, виявляються такі патології, як блукаюча та подвоєна селезінка. Метод є цілком безпечним і може застосовуватись в профілактичних цілях.
Болі в області селезінки частіше за все провокують захворювання сусідніх органів. Однак виявити справжню причину дискомфорту вдасться за допомогою МРТ селезінки. Приводом для призначення процедури стануть скарги хворого на виникнення на тілі синців незрозумілого походження, біль у області лопатки чи плеча, зниження імунітету.
МРТ селезінки вимагає дотримання рекомендацій щодо харчування: в день дослідження варто відмовитись від їжі за 6 годин до початку, або ж проходити його натщесерце,якщо воно призначене на ранок. Протипоказанням стане вагітність, ниркова недостатність, наявність у тілі пацієнта металевих протезів, пластин, імплантів.