МРТ черевної порожнини — інформативна і безболісна методика, яка проводиться з метою дослідження стану внутрішніх органів, виявлення причини болю, дискомфорту, порушення функціональності. Магнітно-резонансна томографія — безболісний і високоінформативний метод. Головна перевага такого скринінгу — відображення досліджуваної області в тривимірному форматі. Картинка, яка висвічується на екрані, характеризується високою точністю, тому на ній помітно розвиток будь-яких патологій. При необхідності лікар може повернути зображення під потрібним кутом.
МРТ черевної порожнини: показання до проведення
У більшості випадків діагностика виконується за рекомендацією лікаря-терапевта, гепатолога, гастроентеролога або уролога. Іноді пацієнт самостійно приймає рішення пройти огляд в профілактичних цілях. Скринінг призначається з метою визначення пухлинних поразок, конкрементів у відділах жовчних шляхів. Обстеження органів черевної порожнини показано при:
- механічній жовтяниці;
- гепатомегалії невідомої етіології;
- вродженій аномалії і вадах розвитку органів;
- цирозі печінки;
- отриманій травмі черевної порожнини;
- порушенні кровообігу в паренхіматозних органах;
- хронічних і гострих панкреатитах.
За допомогою процедури лікарі проводять діагностику всіх внутрішніх органів і систем, виявляють патології і їх причини, відстежують ступінь прогресування. Томографія черевної порожнини відображає роботу шлунка, кишечника, печінки, жовчовивідних шляхів, нирок, сечового міхура.
Варто уточнити, що магнітно-резонансна діагностика внутрішніх органів протипоказана людям з нирковою недостатністю, судомним синдромом або клаустрофобією. Також небажано виконувати скринінг жінкам, які перебувають на ранніх термінах вагітності. Обстеження з контрастном протипоказано аж до останнього триместру. Небажано проводити процедуру дітям віком до 7 років і пацієнтам, вага яких перевищує 120 кг.
Спеціальної підготовки не потрібно. За день до процедури необхідно відмовитися від прийому продуктів, які підсилюють газоутворення, наприклад, від чорного хліба. Маніпуляцію рекомендується проводити натщесерце або не менше, ніж через 6-8 годин після останнього прийому їжі. Лікар окремо розгляне можливість проведення обстеження при наявності в організмі хворого протезів та імплантатів (в залежності від їх місця розташування, матеріалу), а також при вагітності. Усі металеві предмети необхідно прибрати на час процедури, щоб виключити вплив магнітного випромінювання на них. Час проведення маніпуляції — близько 30 хвилин, з урахуванням обробки результатів. Підсумок діагностики виводиться на монітор в цифровому вигляді, до пацієнта або лікаря інформація потрапляє на будь-якому електронному носії. МРТ органів черевної порожнини недорого можна зробити в спеціалізованих медцентрах і клініках Львова.