Магнітно-резонансна томографія нирок дозволяє діагностувати найрізноманітніші захворювання і патологічні процеси у цьому органі. За допомогою цього методу візуалізуються зображення органу у найтонших зрізах, 3D реконструкція дозволяє вивчити виявлені проблеми максимально детально. Використовуючи МРТ, спеціаліст чітко відрізняє кровотечу від запалення, добре бачить малюнок судин і навколишніх тканин. Безпомилково визначається наявність пухлинного процесу, стає зрозумілим характер новоутворень, діагностується запалення чи бактеріальна інфекція саме завдяки магнітно-резонансній томографії. Можливо виявити наявні патології, небезпечні процеси ще до появи симптомів.
Найчастіше магнітно-резонансну томографію нирок призначають у випадку неможливості проходження, або ж за неефективністю інших методів діагностики. Завдяки нешкідливості, МРТ нирок використовують з метою контролю над лікуванням, яке отримує пацієнт. Його можна використовувати так часто, як того вимагає ситуація, не зашкоджуючи здоров’ю пацієнта. Кіста, пухлина, рак, гемангіома, нефрит – усі ці хвороби дозволить виявити один сеанс процедури.
У випадку присутності металевих пластин чи протезів, а також деяких імплантів, питання про можливість проведення маніпуляції вирішує лікар. Якщо планується введення контрасту, слід переконатися, що відсутня алергія на діючу речовину, аби в разі небезпеки препарат замінили. Ниркова недостатність стане протипоказанням для проходження процедури. За добу до діагностики пацієнт відмовляється від продуктів, що провокують посилене газоутворення, приймає необхідний у цій ситуації препарат. Сеанс проводиться натщесерце, або не раніше, ніж за 5-6 годин після останнього прийому їжі.