МРТ колінного суглоба — це інформативний, безболісний діагностичний спосіб, що дозволяє визначити зміни в суглобі і м'яких тканинах, що оточують його. Магнітно-резонансний томограф діє за допомогою ядерного магнітного резонансу. Оскільки в процесі не задіяно рентгенівське випромінювання, обстеження вважається безпечним і не приносить шкоди здоров'ю. Завдяки своїй нешкідливості МРТ суглобів дозволяється проводити в дитячому віці. Точність діагностики полягає в пошаровому зображенні тканинних структур.
МРТ коліна проводиться пацієнтам при підозрі на розвиток або наявність:
- артриту ревматичного або інфекційного походження;
- хвороби Лібмана-Сакса;
- вроджених і набутих суглобових аномалій;
- патологій сполучної тканини;
- вивихів і інших травм;
- остеохондропатії;
- доброякісних або злоякісних новоутворень;
- метастатичного ураження;
- гонартроза;
- хронічного больового синдрому;
- бурситу.
Також МРТ колінного суглоба проводиться перед хірургічним втручанням і після нього з метою контролю над лікувальним процесом або для оцінки ступеня прогресу захворювання. При необхідності отримання більш чіткого зображення досліджуваної області внутрішньовенно або внутрішньосуставно вводиться контрастна речовина. Забороняється виконувати МРТ ноги вагітним жінкам протягом усього терміну виношування плоду, при наявності металоконструкцій в тілі (осколки, кулі, скоби), алергічних реакцій на контрастну речовину, декомпенсованої ренальної недостатності (при проведенні МРТ коліна з контрастом).
МРТ колінного суглоба: підготовка
Щоб якісно і інформативно зробити МРТ колінного суглоба, специфічної підготовки не потрібно. Для початку обстежуваний знімає з себе всі прикраси і елементи одягу, які мають металеві вставки. Потім пацієнта фіксують ременями до кушетки, після чого рухомий стіл в'їжджає в тунель. Томографія колінного суглоба триває в середньому 40 хвилин, протягом яких необхідно лежати нерухомо. За цей час будуть зроблені необхідні знімки для створення тривимірного зображення. Якщо пацієнт занадто чутливий або емоційний, попередньо слід прийняти седативний препарат, оскільки томограф відтворює гучний стукіт. Після завершення обстеження результат пацієнту видається через 20-30 хвилин.