Стеноз спинномозкового каналу — це звуження його просвіту, що викликає компресію спинного мозку та появу неврологічних відхилень у хворого.
При виникненні цієї патології у хворого з'являються двосторонні хворобливі відчуття в області попереку, що поширюються на ноги, або навпаки - З ніг до попереку. Людина зі стенозом пересувається зазвичай із нахилом тулуба вперед. Нерідко відзначається порушення функції тазових органів, іноді болісна ерекція, не пов'язана із збудженням. При поєднанні стенозу хребетного каналу з остеохондрозом або грижею міжхребетного диска можлива поява парезу ноги або груп м'язів, втрата рефлексів.
Як лікувати стеноз спинномозкового каналу
Лікуванням стенозу хребетного каналу займається лікар-ортопед, у важких випадках потрібне втручання нейрохірурга.
Призначення терапевтичних заходів здійснюється куруючим лікарем після отримання результатів діагностики. Для лікування використовуються:
- Консервативні методи. Застосовуються на ранній стадії недуги для полегшення стану хворого. Використовуються анальгетики, судинні та протизапальні препарати. Рекомендується по можливості замінити тривале ходіння на велосипеді, уникати різких ротаційних рухів торсом.
- Хірургічні методи. До них відносяться декомпресійна ламінектомія, стабілізуючі операції, встановлення імплантатів для міжоститної фіксації.
Яку діагностику проходити при стенозі спинномозкового каналу
Постановка діагнозу здійснюється шляхом зіставлення клінічних скарг та результатів інструментальних досліджень. З цією метою хворому можливо доведеться пройти: рентгенографію ураженої області хребта (визначає збільшення тіл хребців, розростання суглобових відростків, ознаки зміщення в хребетних сегментах); комп'ютерну томографію - виявляє звуження каналу та його причини (нарости, зміщення диска, розростання та осифікацію зв'язок);
Наслідки стенозу спинномозкового каналу
Стеноз спинномозкового каналу необхідно своєчасно діагностувати та призначити хворому адекватне лікування. Без надання медичної допомоги прогресування клінічних проявів призводить до інвалідності хворого.