Синдром гіперактивності — це невротичний розлад поведінки, на який, в основному, страждають діти. Придбання патології дорослими зустрічається вкрай рідко, здебільшого хвороба починається з раннього віку, з часом зберігаючи стабільність. Недуга має досить розмитий характер і супроводжується безліччю симптомів. Він проявляється непосидючістю (людині складно залишатися на одному місці), порушенням концентрації уваги. Хворий постійно ходить колами, намагається смикати в руках невеликі предмети, виявляє неуважність.
Як лікувати синдром гіперактивності
Терапія спрямована на корекцію тривожного стану та часткове усунення його симптомів. Як медикаментозні засоби використовуються нейрометаболічні стимулятори, що сприяють поліпшенню мозкової діяльності. Їх слід приймати виключно під наглядом лікаря. У жодному разі не варто намагатися вилікувати недугу психотропними препаратами - вони небезпечні і можуть викликати сильне звикання! Що стосується немедикаментозних методів терапії, рекомендується обмежити фізичні навантаження та скоригувати раціон (для складання дієти бажано звернутися до дієтолога). Крім того, будуть корисні регулярні консультації психолога.
Яку діагностику проходити при синдромі гіперактивності
Ознаки гіперактивності дитини батьки часто підозрюють за її практично неконтрольованою поведінкою, дорослих же турбує власна непосидючість та невміння концентрувати увагу. У такому разі необхідно звернутися до невролога. Первинний огляд та консультацію також проводить терапевт (для дітей — педіатр), але, як правило, після спілкування з пацієнтом лікар рекомендує записатися на прийом до фахівця вузького профілю. Після постановки попереднього діагнозу невролог призначає ЕЕГ та МРТ. Ці процедури дозволяють вивчити процеси, що відбуваються в головному мозку, та виявити патологію (якщо вона є). У поодиноких випадках синдром гіперактивності розвивається внаслідок отруєння важкими металами, тому для виключення цієї версії хворий прямує на аналіз крові.
Наслідки синдрому гіперактивності
Варто сказати, що повністю позбутися від синдрому гіперактивності на сьогоднішній день неможливо. Комплексна терапія дозволяє зменшити симптоматику, але не усунути її повністю. Тим не менш, без належного лікування людина страждає від власної розсіяності, тому відмовлятися від рекомендацій лікаря не варто.