Ретикулярне варикозне розширення вен – захворювання, що характеризується розширенням вен і утворенням синіх судинних сіток на нижніх кінцівках. У більшості випадків діагностується у жінок.
Причини розвитку:
- спадкова схильність;
- похилий вік;
- ожирі́нння;
- прийом контрацептивів;
- вагітність;
- опіки і обмороження шкірних покривів;
- фізична активність;
- порушений баланс статевих гормонів у жінок.
Як лікувати варикозне розширення вен сітки
При медикаментозному лікуванні пацієнтам призначають прийом препаратів в таблетках Венорутон, Детралекс, Флебодіа, Антістакс. Дозування підбирає лікар-флеболог. Для зменшення набряклості і зняття напруги ефективно застосування мазі Троксевазин і гелю Лиотон.
Використання компресійної білизни дозволяє зменшити застійні явища і нормалізувати відтік крові, зменшити розтяжність стінок вен.
Під час склеротерапії в кожну хвору вену вводять спеціальну речовину для склеювання судини. Венозна сітка миттєво зникає.
Прояви ретикулярного варикозу усуваються за допомогою лазера. Через прокол в посудині вводиться світловод, який нагріває венозні стінки, щоб «склеїти» їх.
Мікрофлебектомія має найбільші переваги: швидке зникнення рубців, можливість роботи з венами діаметром більше 10 мм, немає необхідності в госпіталізації. Суть процедури: прокол діаметром до 2 мм робиться тонкою голкою або скальпелем.
Яку діагностику пройти при ретикулярному варикозі
Лікар оглядає пацієнта і збирає анамнез. При необхідності він направляє пацієнта на УЗД, за результатами якого дозволить оцінити стан судин, виявити наявність тромбів, визначити прохідність вен і, виходячи з цього, підібрати оптимальні методи терапії.
Наслідки ретикулярного варикозу
Відсутність ефективного лікування призводить до розростання судинних сіток і хронічної венозної недостатності. На початкових стадіях розвитку захворювання дуже легко піддається лікуванню, тому при виявленні симптомів потрібно якомога швидше звернутися до флеболога.