Хронічний невроз - оборотний психогенний розлад, що має затяжний характер течії, часто супроводжує хворого все життя, проявляючись різною мірою тяжкості. Існує кілька причин, які пояснюють природу розладу.
Внутрішній конфлікт, коли людина втрачає межу між особистими бажаннями та потребами суспільства, що висуваються до нього. Внаслідок цього хворий постійно відчуває внутрішній страх, образу, розчарування.
Сильний емоційний стрес через різкі зміни в розміреному житті, до якого звикла людина. Це змушує його бурхливо виявляти свою незгоду, образу і часто зганяти емоції на людях.
Надмірні розумові та фізичні навантаження на тлі відсутності якісного відпочинку, що призводить не лише до фізичного, а й до морального виснаження, втрати сенсу життя, ступору, нерозуміння, що робити далі, а головне — навіщо. Небезпечно затяжною депресією.
Як лікувати хронічний невроз
Як правило, людина не усвідомлює, що хвора на невроз, тому лікування має виконуватися досвідченим психологом та/або психіатром.
Складається воно в психологічних бесідах (психотерапія), вживанні заспокійливих чаїв, настоїв та лікарських препаратів, прописаних лікарем.
Також хороший ефект, що оздоровлює, дає розслаблююча гімнастика, медитація, прогулянки на свіжому повітрі.
Яку діагностику проходити при хронічному неврозі
Діагностика розладу полягає в огляді, збиранні та аналізі анамнезу.
Якщо хвороба завдала шкоди роботі будь-яких органів, проводиться дослідження та підбирається комплексне лікування, що усуває причину та симптоми хвороби.
Наслідки хронічного неврозу
Відсутність лікування неврозу призводить до розвитку депресії, порушення роботи внутрішніх органів.