Істеричний невроз - невротичний стан (істерія), форма порушення психіки, що проявляється психічною, неврологічною та соматичною дисфункцією.
Для істеричних неврозів буде характерною наявність різноманітних та мінливих симптомів, що посилюються при огляді, а також демонстративних емоційних реакцій.
Симптоми істерії:
- егоцентризм;
- істеричні напади;
- розлади чутливості;
- порушення зорових та слухових функцій;
- порушення мови;
- парези та паралічі, контрактури м'язів;
- порушення роботи внутрішніх органів.
Як лікувати істеричний невроз
Лікуванням істеричного неврозу займається лікар-невролог, психіатр та психотерапевт. Тактика лікування спрямовано корекцію психіки. І тому призначаються сеанси психотерапії, трудотерапії.
Проведення медикаментозної терапії полягає у прийомі седативних препаратів рослинного походження, полівітамінних та імуномодулюючих засобів, снодійних. При прогресуванні та розвитку затяжного характеру істерії для корекції поведінки рекомендовано застосування транквілізаторів та нейролептиків.
Яку діагностику проходити при істеричному неврозі
Діагноз встановлюється після проведення бесіди з пацієнтом, збору анамнезу та фізикального огляду. Для виявлення можливих порушень проводять додаткові методи дослідження:
- електронейроміографію;
- електроенцефалографію;
- магнітно-резонансна чи комп'ютерна томографія головного мозку;
- ангіографію судин головного мозку;
- УЗД судин голови та шиї;
Наслідки істеричного неврозу
За своєчасно виявленої істерії прогноз сприятливий. Ігнорування ознак істеричного неврозу призводить до прогресування захворювання, що спричиняє розвиток стійких порушень психіки, затяжних депресій, труднощів соціальної та трудової адаптації.