Гіпоглікемія є патологічним станом, при якому рівень глюкози в крові падає нижче рівня 3,3 ммоль/л. Його небезпека полягає у високій швидкості розвитку, коли починає турбувати запаморочення, слабкість, головний біль та зорова дисфункція.
Передує гіпоглікемії почуття голоду, нудота та слабкість. Крім того спостерігається прискорене серцебиття, виражене потовиділення, тремор кінцівок, стенокардія та занепокоєння. Серед ускладнень варто виділити судоми, порушення свідомості та гіпоглікемічну кому, що загрожує життю пацієнта.
Як лікувати гіпоглікемію
До причин, що призводять до погіршення стану, потрібно віднести:
- пухлина підшлункової залози;
- голодування;
- алкогольну інтоксикацію;
- патологію печінки;
- гормональну дисфункцію (надниркову недостатність);
- діабет;
- передозування цукрознижувальних засобів (інсуліну, діабетону);
- психічні розлади.
З огляду на різноманітність причин, ендокринолог завдяки повному обстеженню виявляє справжню причину гіпоглікемії та здійснює корекцію терапії.
Якщо людина у свідомості, їй необхідно розчинити в ротовій порожнині цукор, мед, випити солодкий чай, сік або з'їсти чорний шоколад.
Медична допомога полягає у внутрішньовенному введенні 40% розчину глюкози, внутрішньом'язовому — глюкагону. Подальше лікування включає корекцію лікарських засобів, проведення інфузійної терапії та складання раціону харчування.
Яку діагностику проходити при гіпоглікемії
За допомогою аналізу крові реєструється низький рівень глюкози (менше 3,3 ммоль/л). Зазвичай у людей, які страждають на діабет, є глюкометр для швидкого вимірювання глюкози при погіршенні стану і з метою контролю глікемії протягом дня. Особливо часто необхідно контролювати рівень глюкози при підборі цукрознижувальних засобів. Також проводиться УЗД та томографія черевної порожнини.
Наслідки гіпоглікемії
Без лікарської корекції глікемії підвищується ризик судом, пригнічення свідомості та розвитку гіпоглікемічної коми. Ці стани належать до життєзагрозливих, у зв'язку з чим при появі подібних симптомів рекомендується найближчим часом звернутися до ендокринолога.