Фронтит - це один з різновидів синуситу, що виявляється запаленням слизової оболонки лобових носових пазух. Недуга розвивається внаслідок потрапляння до організму інфекції. Нерідко причиною фронтиту стає не до кінця вилікуваний риніт застудної чи алергічної етіології. Також розвиток патології провокують гострі інфекційні захворювання (дифтерія, кір, скарлатина тощо). Основні прояви недуги: підвищення температури тіла, утруднення носового дихання, біль у ділянці чола, набряклість біля внутрішніх куточків ока. Симптоми менш виражені в ранковий час, значно посилюючись увечері.
Як лікувати фронтит
Терапія проводиться отоларингологом або інфекціоністом у стаціонарному режимі. Пацієнт перебуває у медустанові щонайменше 1-2 тижнів. Для усунення симптомів фронтиту призначаються такі медикаменти:
- судинозвужувальні краплі;
- антибіотики;
- антигістамінні засоби;
- муколітичні препарати (для розрідження гнійного вмісту).
Якщо відходження гною з носових пазух порушено, лікування затягується. Медикаментозна терапія більше 2-х тижнів не проводиться, за відсутності результату потрібне проведення пункцій. Процедура виконується для механічного вилучення гною - носові пазухи проколюються, і вміст викачується.
Яку діагностику проходити при фронтиті
Для отримання уявлення про характер хвороби лікаря-отоларинголога достатньо розмови з пацієнтом. Під час прийому лікар уточнює тривалість та вираженість симптомів, наявність хронічних патологій. Щоб визначити, на якій стадії розвитку знаходиться ендокардит і якими факторами він був викликаний, проводиться комплексна діагностика. Актуальне проведення наступних процедур.
- Риноскопія. Методика дозволяє оцінити стан слизової носа, вивчити характер відокремлюваного.
- УЗД приносових пазух. Дослідження проводиться з метою визначення ступеня запалення та подальшого контролю лікування.
- Ендоскопія. Скринінг ефективний при викривленні носової перегородки. Також він дає змогу виявити причини фронтиту.
- Комп'ютерна томограма (КТ) Сучасна діагностична методика надає максимально точну інформацію щодо локалізації та обсягів запалень.
Наслідки фронтиту
Перетікання гострої форми хвороби на хронічну — не найстрашніше ускладнення. Фронтит нерідко призводить до пневмонії та бронхітів, викликає інфекційні ураження зорових органів.