Хвороба Меньєра - це патологія внутрішнього вуха, при якій у його порожнині накопичується надмірна кількість рідини. Захворювання має запальний характер, при ньому не з'являються гнійні відкладення. Рідина (ендолімфа) чинить тиск на лабіринт, тим самим перешкоджаючи нормальній орієнтації людини у просторі. Захворювання відрізняється різнобічною симптоматикою: частими нападами запаморочення, нудотою, втратою рівноваги. Хворому складно самостійно пересуватися, а іноді навіть сидіти. З огляду на патології також розвивається гіпотонія.
Як лікувати хворобу Меньєра
Недуга пов'язана з порушенням слухового апарату, тому його вивченням займається отоларинголог. Враховуючи складну етіологію хвороби Меньєра, для складання плану терапії іноді потрібне обстеження інших фахівців. Так, у зв'язку з критичним зниженням тиску є сенс відвідати невролога. Якщо захворювання потребує оперативного втручання, оцінку стану пацієнта та планування подальших дій проводить хірург.
Насамперед терапія ґрунтується на корекції способу життя. Пацієнту бажано відмовитися від шкідливих звичок, у тому числі пасивного куріння. Раціон харчування коригується особливим чином, допомогу у складанні дієти надає дієтолог. Зокрема, необхідно обмежити споживання кухонної солі.
Щодо медикаментів, призначаються такі категорії препаратів:
- сечогінні;
- антигістамінні;
- седативні;
- судинорозширювальні;
- антибіотики (якщо процес спричинений інфекцією).
Комплексна терапія дозволяє уповільнити процес накопичення рідини у внутрішньому вусі та знизити вираженість нападів запаморочення.
Яку діагностику проходити при хворобі Меньєра
Широкий спектр симптомів дозволяє досить швидко встановити попередній діагноз, але він ускладнює процес пошуку причин захворювання. Для встановлення зв'язку між симптомами потрібне проведення ретельного обстеження. Діагностикою займаються два лікарі: отоларинголог та невролог. Вони призначають такі діагностичні процедури:
- МРТ;
- КТ;
- аудіометрія;
- вестибулометрія;
- електроністагмографія.
Наслідки хвороби Меньєра
Сучасна медицина не здатна повністю вилікувати хворобу Меньєра. Навіть за інтенсивної терапії слух поступово знижується, тому існує ризик розвитку повної глухоти. Для життя людини патологія небезпеки несе, але нерідко стає причиною інвалідності.