Аутизм - це вроджена недуга, що формується на тлі порушення розвитку головного мозку. Захворювання проявляється відсутністю бажання у хворого контактувати з оточуючими, у поодиноких випадках спроби комунікації закінчуються невдачею. Мова аутиста монотонна, без будь-якого інтонаційного забарвлення, зі мізерним словниковим запасом. Люди, які страждають на захворювання, не здатні виражати емоції і зовсім не схильні до емпатії. Увага з боку оточуючих, обійми та інші елементи комунікації вважають обмеженням власної свободи.
Як лікувати аутизм
Природа аутизму досить складна і досі остаточно не вивчена медициною. З цієї причини говорити про повне лікування неможливо. Терапія спрямована на корекцію патологічного стану, полегшення для хворого життя у соціумі. Як правило, пацієнтам з аутизмом недостатньо спостерігатись у одного лікаря. Бажано регулярно відвідувати невролога, психіатра, дієтолога. Вважається, що стан хворих на аутизм тісно пов'язаний з їх раціоном, тому не варто нехтувати консультаціями останнього фахівця. Якщо батьки помітили у дитини прояви недуги (зазвичай симптоми з'являються у віці 1-3 років), є сенс спочатку проконсультуватися з педіатром.
Лікування переважно складається з немедикаментозних засобів, особливо якщо йдеться про молодих пацієнтів. Ефективною є такі методики, як групова терапія у психіатра, різні тренінги. Вони коригують схильність до дефіциту спілкування, формують навички перебування у соціумі. Для покращення мозкової активності також широко використовується нейрокінезітерапія.
Лікарські препарати призначаються в тих випадках, коли аутизм супроводжується нападами неконтрольованої агресією, безсонням та іншими неприємними симптомами. Використовуються психотропні та снодійні засоби, антидепресанти.
Яку діагностику проходити при аутизмі
В основному клінічних проявів достатньо для діагностики аутизму. Для визначення характеру порушень у головному мозку іноді призначаються додаткові аналізи:
- ЕЕГ;
- МРТ;
- хромосомний аналіз крові.
Використовуються також нетрадиційні діагностичні методики. Так, для обчислення рівня інтелекту пацієнту пропонують тести та різні опитувальники..
Наслідки аутизму
Сучасна медицина не здатна повністю подолати аутизм. Терапія дозволяє скоригувати симптоми, але для цього лікування слід розпочинати в ранньому віці.