Розсіяний склероз - хронічне захворювання, викликане патологічними змінами в нервовій та імунній системах, при якому уражаються клітини головного і спинного мозку. Захворювання порушує цілісність мієлінової оболонки нервів і призводить до утворення рубців, а також заміщення нервової тканини сполучною тканиною
Основними симптомами розладу є погіршення зору (одностороннє або двостороннє), м'язова слабкість, млявість, порушення координації, зниження чутливості шкірних покривів Охоплює. Зовні хвороба проявляється не відразу. Перший період (до 50% уражених клітин) протікає практично безсимптомно, що створює труднощі для своєчасної діагностики та лікування.
Як лікувати розсіяний склероз
Розсіяний склероз легше попередити, ніж лікувати, особливо якщо до нього є схильність. Профілактика складається з:
- регулярні фізичні вправи, ЛФК або гімнастика (можна обмежитися ранковою зарядкою, за умови, що вона щоденна);
- відмова від алкоголю і куріння;
- нормалізація ваги;
- обмеження вживання жирної їжі.
Профілактику проводять і в період ремісії.
При лікуванні розсіяного склерозу використовуються препарати для зняття симптомів, які здатні продовжити період ремісії. На сьогоднішній день не існує способів повного позбавлення від РС.
Лікування ділиться на дві фази:
- Ремісії;
- Гострий.
Діагностика розсіяного склерозу
Розсіяний склероз діагностується лікарем-неврологом. При виявленні ознак захворювання необхідно звернутися до лікаря і пройти діагностичні процедури:
- комп'ютерна томографія;
- магнітно-резонансна томографія.
- Якщо результат неоднозначний, лікар призначає аналіз спинномозкової рідини.
Наслідки розсіяного склерозу
якщо відмовитися від лікування і пустити все на самоплив, можна придбати інвалідність протягом п'яти років. Перебіг патології індивідуальний. Деякі пацієнти (близько чверті всіх пацієнтів) зберігають працездатність і ясний розум протягом багатьох років, в той час як близько половини людей з діагнозом РС страждають від регулярних гострих станів.