Інфаркт мозочка - це стан, за якого значно падає кровотік і знижується надходження крові до одного з відділів головного мозку. У результаті розвивається кисневе голодування, що може спровокувати зупинку припливу крові до органу. За такого стану допомогу хворому потрібно надати максимально оперативно, не допустивши відмирання клітин головного мозку. Якщо це трапиться, мозок уже ніколи не буде повноцінно функціонувати. Наслідки такого стану негативно позначаються на вестибулярному апараті, ведучи до порушення координації рухів, нездатності тримати рівновагу, тремору кінцівок. Симптоматика недуги виражається в спонтанних запамороченнях, труднощах пересування, падіннях.
Як лікувати інфаркт мозочка
Інфаркт мозочка у пацієнтів, які перебувають у свідомості й у яких зорові та рухові функції не порушені, піддається консервативному лікуванню за допомогою медикаментів.
Лікар-невропатолог виписує препарати, дія яких спрямована на розрідження крові, усунення та запобігання утворенню тромбів, зниження внутрішньочерепного тиску.
На другому етапі лікування, коли стан крові та внутрішньочерепний тиск нормалізовано, призначають засоби, що знижують артеріальний тиск, цукор і холестерин у крові.
За наявності захворювань серця пацієнта додатково спостерігає кардіолог аж до настання повного одужання.
Аналогічно лікуються вроджені вади мозочка. В особливо важких випадках проводять хірургічне втручання.
Яку діагностику проходити в разі інфаркту мозочка
За перших же симптомів необхідно звернутися до невропатолога, який дасть направлення на комп'ютерну томографію (КТ) і магнітно-резонансну томографію (МРТ). Перша дає змогу розпізнати інфаркт, відокремивши його від схожих хвороб головного мозку. Друга дає чітке графічне зображення судин органу. За результатами МРТ можна визначити стан судин і якість кровопостачання мозку.
Додатково призначають доплерографію сонних артерій, аналіз ліквору (показує наявність крові в лікворі, за інфаркту вона відсутня) і церебральну ангіографію.
Наслідки інфаркту мозочка
При настанні стану інфаркту без надання першої допомоги людина може померти. Ігнорування профілактичних заходів за наявності симптомів призведе до втрати свідомості, настання коми, смерті пацієнта.