
Стеноз мітрального каналу - це патологічне звуження або зрощення стінок мітрального отвору. Аномалія призводить до утруднення перекачування крові з лівого передсердя до лівого шлуночка. Клінічна картина захворювання практично аналогічна до симптомів серцевої недостатності. Спостерігається дискомфорт у ділянці грудної клітки, утруднення дихання, кашель із відділяється з крові, тахікардія, підвищена стомлюваність.

Як лікувати стеноз мітрального каналу
План терапії повинен становити лікар-кардіолог. Спочатку лікар проводить ретельний огляд, виявляє причини недуги та характер її розвитку, визначає ступінь прогресування. Залежно від перебігу стенозу мітрального клапана (безсимптомного, із вираженою симптоматикою) пацієнту пропонується реабілітаційний курс. Якщо патологія не турбує людину та протікає у прихованій формі, ліки не призначаються, але рекомендується регулярне спостереження у кардіолога, відмова від підвищених фізичних навантажень та обмеження від стресу. При необхідності пригнічення симптоматики пацієнту виписуються такі препарати.
- Бета-блокатори (для нейтралізації адреналіну та гормону стресу в крові).
- Сечогінні засоби.
- Антикоагулянти (для зниження згортання крові та поліпшення її плинності). пацієнта проводиться оперативне втручання.
У кардіології практикуються наступні оперативні методики лікування стенозу: мітральна коміссуротомія; мітральна вальвулопластика; протезування.
Яку діагностику проходити при стенозі мітрального каналу
Порушення роботи серця призводить до збоїв у різних системах організму, тому важливо провести повноцінне обстеження. Стеноз мітрального клапана діагностується у декілька етапів.
- Розмова лікаря з пацієнтом, збирання загальної інформації (скарги, зовнішній вигляд хворого).
- Огляд пацієнта за допомогою методу аускультації.
- Загальний та біохімічний аналізи крові.
- ЕхоКГ.
- ЕКГ.
- Рентгенографія грудної клітки.
Наслідки стенозу мітрального каналу
В даний час у хворих на стеноз є можливість позбутися недуги і відновити працездатність. Для цього потрібна своєчасна допомога кваліфікованого кардіолога. При відмові від лікування захворювання призводить до тромбоемболії, енцефалопатії, пневмонії, а у важких випадках – до зупинки серця.