Кардіоневроз – патологічний стан кардіосистеми людини, спровокований психосоматичними розладами, що визначають збої у функціонуванні серця.
Перші симптоми хвороби виражаються тривожністю, страхом, болями в серці, прискореним серцебиттям та частим пульсом. Згодом людина відчуває нестачу повітря, переднепритомний стан, тіло при цьому покривається вологим пітом. Такі стани мають нападоподібний характер. Тривалість кожного нападу трохи більше 15 хвилин. Потім самопочуття відновлюється, але в пам'яті залишається це відчуття, що породжує нову хвилю занепокоєння та страху.
Причини кардіоневрозу пов'язані з розладами психоемоційної складової: часті стреси, дисгармонія у відносинах з людьми, хронічна втома та недосипання.
Як лікувати кардіоневроз
Під час нападів необхідно надати першу допомогу: укласти хворого на ліжко у провітряній кімнаті або на терасі, відвернути від переживань, виміряти пульс та тиск. За потребою дати заспокійливий засіб.
Якщо такі напади частішають, необхідно провести курс медикаментозного лікування, який підбирається індивідуально лікарем-кардіологом.
Фітотерапія також часто використовується з лікувальною метою. Вдаватися до неї потрібно лише після консультації з лікарем.
Поряд із будь-яким лікуванням, хворому необхідний повноцінний сон та відпочинок, піші прогулянки. Бажано уникати задушливих приміщень і не виходить на вулицю у спеку.
Яку діагностику проходити при кардіоневрозі
Діагностика стану полягає у зборі та аналізі анамнезу, бесіди з хворим. Додатково лікар-кардіолог призначає ряд досліджень, серед яких: кардіограма (ЕКГ), кардіопроби фізичним навантаженням (пропонується виконати ряд вправ, після чого звіряє результати з нормою), УЗД серця.
Наслідки кардіоневрозу
Лікувати кардіоневроз необхідно обов'язково щоб попередити розвиток серйозних серцевих патологій, таких як гіпертонія, ішемічна хвороба та інші.