Інфаркт міокарда - гострий процес відмирання кардіоміоцитів унаслідок порушення коронарного кровообігу.
Запідозрити некротичний процес у кардіальному м'язі вдається на підставі таких симптомів:
- інтенсивний загрудинний біль, що поширюється в лопатку, шию. Характер болю пекучий, давить або стискає. Біль не зменшується після прийому нітрогліцерину;
- різка слабкість, блідість;
- відчуття страху;
- задишка, акроціаноз;
- низький артеріальний тиск.
Залежно від площі ураження серцевого м'яза змінюється інтенсивність клінічних ознак. У деяких випадках при дрібновогнищевому інфаркті люди не звертаються до лікаря через невиражену симптоматику, внаслідок чого підвищується ризик розвитку віддалених ускладнень.
Як лікувати інфаркт міокарда
Лікуванням некрозу серцевого м'яза займаються кардіологи в кардіологічній реанімації. Пацієнту необхідний постільний режим, психо-емоційний спокій і щадне харчування.
З лікарських засобів застосовують анальгетичні засоби (найчастіше наркотичної групи), нітрати, антиаритмічні препарати, спазмолітики і тромболітики для лізису тромбу.
За необхідності проводять аортокоронарне шунтування. Для попередження розвитку віддалених наслідків, слід виявити причину некрозу серцевого м'яза. Серед них варто відзначити:
- атеросклеротичне ураження судин;
- порушення системи згортання (гіперкоагуляція);
- діабет, ожиріння;
- гіпертонічна хвороба.
Яку діагностику проходити в разі інфаркту міокарда
Діагностика проводиться кардіологом, а за необхідності необхідна консультація кардіохірурга. Першою використовуваною діагностичною методикою вважається електрокардіографія, що дає змогу запідозрити некроз серцевого м'яза. Крім того, проводять УЗД серця для оцінки поширеності інфаркту, функціональної здатності міокарда, а також коронарографію для візуалізації тромбованої ділянки.
З лабораторного обстеження використовується аналіз рівня КФК і тропоніну.
Наслідки інфаркту міокарда
Великий некроз кардіального м'яза ускладнюється аритміями (мерехтіння шлуночків, фібриляція), лівошлуночковою серцевою недостатністю (набряк легень), кардіогенним шоком, тампонадою серця, тромбоемболією легеневої артерії та гострою аневризмою серця.