Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Кардіоміопатія

Кардіоміопатія

Кардіоміопатія є патологією серцевого м'яза, в основі якої лежить дистрофія і склероз кардіоміоцитів, що ведуть до збільшення розміру серця.

Запідозрити хворобу досить складно, оскільки симптоматика виражена яскраво. Для дилатаційного типу характерна задишка, ціаноз, збільшення печінки, прискорене серцебиття та стенокардія. При гіпертрофічній кардіоміопатії відзначаються запаморочення, непритомність, стенокардія та задишка.

Рестриктивна форма зустрічається рідко, проте відрізняється вагою протікання. При ній спостерігається виражена задишка, набряки, асцит, збільшення печінки та набухання шийних вен.

  1. Як лікувати
  2. Яку діагностику проходити
  3. Наслідки

Як лікувати кардіоміопатію

Патогенетичної терапії при кардіоміопатії не існує, у зв'язку з чим лікування спрямоване на запобігання прогресу хвороби та розвитку тяжких ускладнень. Обстеження та лікування проводить кардіолог, але іноді потрібна консультація кардіохірурга, пульмонолога та інфекціоніста.

З медикаментів призначаються сечогінні засоби, серцеві глікозиди, протиаритмічні препарати, антиагреганти та антикоагулянти. Також рекомендується дотримання дієти з виключенням спецій, солі та обмеженням води.

У виняткових випадках проводиться хірургічне втручання (часткове висічення гіпертрофованої області міжшлуночкової перегородки або трансплантація серця).

Яку діагностику проходити при кардіоміопатії

Діагностика починається з аналізу скарг та особливостей перебігу захворювання, аускультації та перкусії серця. Потім проводиться інструментальне обстеження, що включає електрокардіографію, рентгенографію грудної клітки та ультразвукове дослідження серця.

Крім того, призначається вентрикулографія, комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія. Діагностика також націлена на виявлення причин захворювання, до яких належать ІХС, васкуліти, гіпертонія, вірусна інфекція (Коксакі, герпес, грип), спадковість, токсична дія, міокардити та гормональний дисбаланс.

Наслідки кардіоміопатії

Ускладнення кардіоміопатії розвиваються на тлі відсутності лікування. Можливі наслідки - серцева недостатність (набряк легень, асцит), тромбоемболія легеневої артерії, тяжкі аритмії і навіть раптова смерть.

  • Клініки
  • Лікарі

Клінікі Києва Кардіологія

м.Почайна9 4 м.Оболонь22 3 Київ пр-т Степана Бандери, 17/1
8,22
Хірургічний центр повного циклу "CitiDoctor" надає весь обсяг кваліфікованої медичної допомоги від діагностики, оперативного або медикаментозного лікування до реабілітації і профілактики захворювань. У клініці пацієнтів приймають пластичні хірурги, хірурги, гінекологи, ортопеди-травматологи, проктологи і т.д.
Записатися

або телефонуйте за номерами:

+38 (096) 388-18-99 +38 (095) 751-31-63 +38 (063) 358-74-00
м. Берестейська22 9 м.Шулявська30 8 Київ бул. Вацлава Гавела, 4
8,06
Багатопрофільна клініка "Гіппократ" заснована в 1999 році. Ця приватна установа, стала згодом торговою маркою, однією з перших була акредитована українським Міністерством охорони здоров'я.
Записатися

або телефонуйте за номерами:

+38 (096) 388-18-99 +38 (095) 751-31-63 +38 (063) 358-74-00
м.Житомирська12 5 м.Святошин21 10 Київ вул. Івана Крамського, 9
8,28
Oxford Medical — це сучасний медичний центр з великим відділенням репродуктивної медицини, а також поліклінікою для дорослих та денним стаціонаром. Тут встановлено нове діагностичне та лікувальне обладнання експертного класу.
Записатися

або телефонуйте за номерами:

+38 (096) 388-18-99 +38 (095) 751-31-63 +38 (063) 358-74-00

Лікарі Києва Кардіологія

Кардіолог
8,32
Доктор Федоренко Олена Анатоліївна спеціалізується в області кардіологічного контролю за станом пацієнтів при оперативному та медикаментозному лікуванні набутих вад серцевого клапана. Проводить прийом і консультування пацієнтів, виконує функціональну діагностику серцевої діяльності.
Записатися
Кардіолог
8,22
Лікар-кардіолог займається веденням пацієнтів з набутими вадами серця. Виконує функціональну діагностику перед проведенням оперативного лікування, контролює стан в післяопераційний період. Застосовує медикаментозну терапію, виявляє протипоказання для хірургічних операцій.
Записатися
Кардіохірург
8,10
Лікар-кардіохірург спеціалізується на хірургічних втручаннях при набутих вадах серця у дорослих пацієнтів. Займається лікуванням ураження серцевого клапана після перенесених інфекційних захворювань. Консультує пацієнтів перед оперативним втручанням при коронарних хворобах серця, атеросклерозі судин голови та шиї.
Записатися
Кардіолог
8,20
Доктор Ткаченко Лілія Олександрівна здійснює клініко-діагностичну діяльність в області кардіології. Проводить навантажувальні проби, ехокардіографію трансторакальниі і ЧЕРЕЗСТРАВОХІДНОЮ способом, добовий моніторинг артеріального тиску та ЕКГ. Консультує пацієнтів з питань порушення серцевого ритму. Бере участь в міжнародних і національних кардіологічних конференціях.
Записатися
Кардіолог
27 років досвіду
7,60
Доктор Єпанчінцева Ольга Анатоліївна спеціалізується на діагностиці та лікуванні серцево-судинних патологій, консультує пацієнтів, виконує клінічні дослідження серцевої діяльності. Лікар вищої категорії кваліфікації, має вчений ступінь к. М. Н. Стажувалася в клініках Німеччини та Франції. Автор 32 наукових статей, 134 наукових праць. Заслужений лікар України.
Записатися
Кардіолог
18 років досвіду
8,45
Лікар-кардіолог спеціалізується на діагностиці та терапії ішемічної хвороби, вроджених і набутих вад серця, порушень серцевого ритму, кардіоміопатії. Проводить консультації та прийом пацієнтів, виконує клінічні обстеження ЕКГ, добове моніторування по Холтеру. Автор 7 наукових робіт. Бере участь в профільних конференціях.
Записатися