Cервіс пацієнтів "Лікарні" є БЕЗКОШТОВНИМ для пацієнтів та не містить ніяких прихованих комісій.

Каротинодермія

Каротинодермія

Каротинодермія є специфічним забарвленням шкірних покривів у жовтяничний колір з відтінком зеленого або помаранчевого.

Більшою мірою страждають ділянки тіла, де уповільнений кровообіг, наприклад, у ділянці п'ят або долонь. Крім того, зміна шкірних покривів зустрічається також у носогубній зоні, так як каротин, виділяючись через пори разом з потом і сальним секретом, накопичується в роговому шарі епідермісу.

У більш важких випадках можливе фарбування шкіри тулуба, кінцівок та нігтьових пластинок. Відмінною особливістю вважається відсутність запалення, жовтого відтінку на слизових оболонках та погіршення загального стану.

  1. Як лікувати
  2. Яку діагностику проходити
  3. Наслідки

Як лікувати каротинодермію

Для правильної постановки діагнозу та визначення лікувальної тактики необхідна консультація гастроентеролога, дерматолога та ендокринолога. При первинному походженні синдрому достатньо заборони на вживання продуктів, що містять каротин.

У разі вторинної форми потрібне призначення вітаміну А та тиреоїдину.

Яку діагностику проходити при каротинодермії

При діагностиці слід зважати на причину жовтяничності. Каротинодермія первинного походження зустрічається у здорових людей і не відноситься до захворювання. Жовтянне фарбування шкіри спостерігається після надмірного вживання каротину у вигляді гарбуза, моркви та інших продуктів. Провітамін А (каротин) не має здатності повністю засвоюватися, тому накопичується в шкірі та підшкірній клітковині.

Що ж до вторинного генезу, тут слід акцентувати увагу до наявність додаткових клінічних симптомів. Наприклад, одночасний розвиток фолікулярного типу кератозу, поява сухості та лущення шкірних покривів на тлі жовтяничності свідчить про печінкову дисфункцію, внаслідок чого каротин повністю не перетворюється на вітамін А. Подібні стани спостерігаються при захворюваннях травного тракту та тиреоїдної залози.

Діагноз встановлюється на підставі шкірних проявів та підтвердження відсутності жовтяниці іншого генезу. З цією метою проводиться УЗД черевної порожнини та досліджується рівень білірубіну в крові.

Наслідки каротинодермії

До ускладнень синдрому відноситься порушення травної функції та поява естетичного дефекту.

  • Клініки
  • Лікарі

Клінікі Києва Кардіологія

м.Почайна9 4 м.Оболонь22 3 Київ пр-т Степана Бандери, 17/1
8,22
Хірургічний центр повного циклу "CitiDoctor" надає весь обсяг кваліфікованої медичної допомоги від діагностики, оперативного або медикаментозного лікування до реабілітації і профілактики захворювань. У клініці пацієнтів приймають пластичні хірурги, хірурги, гінекологи, ортопеди-травматологи, проктологи і т.д.
Записатися

або телефонуйте за номерами:

+38 (096) 388-18-99 +38 (095) 751-31-63 +38 (063) 358-74-00
м. Берестейська22 9 м.Шулявська30 8 Київ бул. Вацлава Гавела, 4
8,06
Багатопрофільна клініка "Гіппократ" заснована в 1999 році. Ця приватна установа, стала згодом торговою маркою, однією з перших була акредитована українським Міністерством охорони здоров'я.
Записатися

або телефонуйте за номерами:

+38 (096) 388-18-99 +38 (095) 751-31-63 +38 (063) 358-74-00
м.Житомирська12 5 м.Святошин21 10 Київ вул. Івана Крамського, 9
8,28
Oxford Medical — це сучасний медичний центр з великим відділенням репродуктивної медицини, а також поліклінікою для дорослих та денним стаціонаром. Тут встановлено нове діагностичне та лікувальне обладнання експертного класу.
Записатися

або телефонуйте за номерами:

+38 (096) 388-18-99 +38 (095) 751-31-63 +38 (063) 358-74-00

Лікарі Києва Кардіологія

Кардіолог
8,32
Доктор Федоренко Олена Анатоліївна спеціалізується в області кардіологічного контролю за станом пацієнтів при оперативному та медикаментозному лікуванні набутих вад серцевого клапана. Проводить прийом і консультування пацієнтів, виконує функціональну діагностику серцевої діяльності.
Записатися
Кардіолог
8,22
Лікар-кардіолог займається веденням пацієнтів з набутими вадами серця. Виконує функціональну діагностику перед проведенням оперативного лікування, контролює стан в післяопераційний період. Застосовує медикаментозну терапію, виявляє протипоказання для хірургічних операцій.
Записатися
Кардіохірург
8,10
Лікар-кардіохірург спеціалізується на хірургічних втручаннях при набутих вадах серця у дорослих пацієнтів. Займається лікуванням ураження серцевого клапана після перенесених інфекційних захворювань. Консультує пацієнтів перед оперативним втручанням при коронарних хворобах серця, атеросклерозі судин голови та шиї.
Записатися
Кардіолог
8,20
Доктор Ткаченко Лілія Олександрівна здійснює клініко-діагностичну діяльність в області кардіології. Проводить навантажувальні проби, ехокардіографію трансторакальниі і ЧЕРЕЗСТРАВОХІДНОЮ способом, добовий моніторинг артеріального тиску та ЕКГ. Консультує пацієнтів з питань порушення серцевого ритму. Бере участь в міжнародних і національних кардіологічних конференціях.
Записатися
Кардіолог
27 років досвіду
7,60
Доктор Єпанчінцева Ольга Анатоліївна спеціалізується на діагностиці та лікуванні серцево-судинних патологій, консультує пацієнтів, виконує клінічні дослідження серцевої діяльності. Лікар вищої категорії кваліфікації, має вчений ступінь к. М. Н. Стажувалася в клініках Німеччини та Франції. Автор 32 наукових статей, 134 наукових праць. Заслужений лікар України.
Записатися
Кардіолог
18 років досвіду
8,45
Лікар-кардіолог спеціалізується на діагностиці та терапії ішемічної хвороби, вроджених і набутих вад серця, порушень серцевого ритму, кардіоміопатії. Проводить консультації та прийом пацієнтів, виконує клінічні обстеження ЕКГ, добове моніторування по Холтеру. Автор 7 наукових робіт. Бере участь в профільних конференціях.
Записатися