Дислексія - це патологічне порушення мозкової діяльності, пов'язане зі складнощами в оволодінні навичками письма та читання. Захворювання проявляється у ранньому віці і зазвичай пов'язані з розумовим розвитком дитини. Інтелект хворого, як правило, відповідає віковим нормам, при цьому сприйняття та викладення письмової інформації порушено. Головні симптоми дислексії: складнощі у засвоєнні прочитаної інформації, заміна літер та складів у писемному мовленні, просторова дезорієнтація.
Як лікувати дислексію
Природа недуги складна, тому патологія не піддається повному лікуванню. Терапія спрямована на корекцію порушень, вона обов'язково має бути комплексною та безперервною. Боротьбу з дислексією починають із дитячого віку, оскільки цей період мозкові центри найкраще піддаються тренуванню. Рекомендовані регулярні заняття з логопедом, який пояснює дитині правильну постановку складів у словах, вчить пацієнта вимовляти звуки. У деяких випадках порушення писемного мовлення та читання пов'язане з психологічними факторами — наприклад, дитина отримує надто мало уваги з боку батьків. За таких обставин необхідні розмови психолога з батьками, а також окремі консультації лікаря з молодим пацієнтом. Особлива увага в терапії дислексії приділяється педагогічній роботі. Заняття з освоєння листа та читання повинні відбуватися у невимушеній та комфортній для дитини обстановці.
Що ж до медикаментозної терапії, вона обов'язкова. Якщо лікар-педіатр вважатиме за потрібне, пацієнту призначаються препарати, що стимулюють діяльність головного мозку.
Яку діагностику проходити під час дислексії
Щоб діагностувати патологію, зазвичай, достатньо вивчення симптоматики. Лікар оцінює рівень оволодіння малюка усною мовою, перевіряє його здатність до читання та письма. Додатково іноді проводять психологічні тести. Інструментальні методи діагностики призначаються з метою виявлення причин захворювання, що криються у порушенні мозкової діяльності та органів чуття. До них належать такі процедури:
- МРТ головного мозку;
- КТ із контрастуванням;
- огляд очного дна;
- аудіометрія.
Наслідки дислексії
Дислексія не викликає розумової відсталості, але значно погіршує якість життя. Хворі відчувають постійну емоційну нестабільність та тривожність, виявляють неуважність.