Як лікувати запалення внутрішнього вуха
При виникненні симптомів захворювання необхідно записатися на прийом до лікаря-отоларинголога, який призначить індивідуальний курс лікування, який залежить від причин, що спровокували розвиток захворювання. При проведенні медикаментозної терапії лікар призначає прийом антигістамінних, протиблювотних, стероїдних та седативних препаратів. Крім цього, можливе призначення холіноблокаторів. Рішення про необхідність оперативного лікування вирішується в індивідуальному порядку і залежить від форми та тяжкості захворювання.
Яку діагностику проходити при запаленні внутрішнього вуха
Для встановлення та диференціації діагнозу лікар проводить огляд та збирання анамнестичних даних, після чого призначає проведення додаткових методів діагностики:
- електроністагмографія;
- комп'ютерна та МР-томографія головного мозку;
- аудіометрія;
- рентгенографія вуха та скроневої кістки;
- УЗД судин головного та спинного мозку;
- дослідження функцій слухового аналізатора;
- загальний та біохімічний аналіз крові.
Наслідки запалення внутрішнього вуха
Своєчасна консультація отоларинголога дозволить діагностувати захворювання на ранній стадії, запобігти прогресу патології та уникнути розвитку дифузних гнійних процесів із залученням та ураженням кохлеарних та вестибулярних рецепторів.
Запалення внутрішнього вуха (лабіринтит) - патологічний процес, що виникає через проникнення у вухо патогенних мікроорганізмів. Захворювання проявляється порушеннями функцій рецепторів слухового та вестибулярного апаратів.
Залежно від збудника хвороби, запальний процес може бути гнійним, серозним та некротичним. Захворювання протікає у гострій та хронічній формах. Ознаками розвитку запалення внутрішнього вуха будуть запаморочення, нудота, блювання, порушення ходи та координації рухів, зниження слуху та шуми у вухах.