Середній отит - захворювання, при якому запальний процес локалізується в тканинах між зовнішнім та внутрішнім простором вуха. Барабанна перетинка при цьому запалена і напружена, що загрожує її розривом і кровотечею з тимчасовою втратою слуху. Хвороба розвивається внаслідок проникнення в організм інфекції: кокових бактерій, грибів та вірусів. Протікає у двох формах — гострій (катаральний та гнійний середній отит) та хронічній. Гостра форма частіше зустрічається у дітей різного віку.
Проявляється хвороба підвищенням температури, головним і вушним болем, відчуттям закладеності та тяжкості у вусі. З запалення утворюється ексудативна рідина, яка виділяється з вушної порожнини.
Як лікувати середній отит
Як правило, призначається домашнє медикаментозне лікування під наглядом ЛОР-лікаря.
Першу стадію хвороби лікують введенням судинозвужувальних крапель у носову порожнину . Для зменшення болю закопують у вухо 70% спирт або фармакологічні препарати. Поряд із цим приймають аспірин або парацетамол для зниження температури тіла.
Якщо хвороба прогресує та супроводжується виділенням гною, ЛОР-лікар проводить промивання зовнішнього вуха. Теплові процедури у разі протипоказані.
При гострому стані призначається курс антибіотиків. А при тяжкій формі пацієнта госпіталізують. Яку діагностику проходити при середньому отиті? Діагностика хвороби полягає в огляді, зборі та аналізі анамнезу. При необхідності призначається лабораторне дослідження крові. Наслідки середнього отиту
За відсутності лікування середній отит переходить у хронічну стадію. Ускладнюється поширенням запалення у внутрішнє вухо. Ігнорування симптомів та лікування загрожує розвитком мастоїдиту, менінгіту, сепсису та абсцесу головного мозку.