Невроз у горлі — патологічний стан, у якому відбувається порушення центральної нервової системи чи постачання глотки нервовими волокнами. Протікає у трьох формах: анестезія, гіперестезія та парестезія. Залежно від форми перебігу хвороби симптоматика відрізняється.
Перша форма характеризується порушенням або повною відсутністю чутливості слизової оболонки гортані, утрудненням ковтання. Причина – істерія, ускладнення грипу, новоутворення.
Симптоматика другої форми хвороби проявляється у посиленні глоткового рефлексу. Розвивається на тлі сильних емоційних потрясінь.
Третя форма має аналогічні другі симптоми.
Патологія зустрічається рідко, переважно у людей після 20 років.
Як лікувати невроз у горлі
Перш за все необхідно звернутися до оториноларингологу та/або невропатолога.
Лікувальні заходи включають терапію, спрямовану на нормалізацію роботи нервової системи шляхом прийому седативних препаратів.
Оскільки нерідко хвороба супроводжується запаленням глотки, лікар призначає прийом протизапальних препаратів, антибіотиків.
Призначається фізіотерапія, рефлексотерапія індивідуально.
Обов'язково хворим слід дотримуватися ряду харчових правил: їжа не повинна бути занадто гарячою або холодною, великою і твердою, неприпустимо вживати алкогольні та газовані напої, курити. Поряд з описаною терапією хворому необхідно більше рухатися, проводити час на свіжому повітрі .
Яку діагностику проходити при неврозі в горлі
Діагностика хвороби утруднена схожістю симптоматики з іншими захворюваннями.
Головним чином полягає у зборі та аналізі. анамнезу хворого, огляду ротової порожнини та горла оториноларингологом та невропатологом. Додатково призначається апаратна діагностика: рентгенографія, магніторезонансна томографія шиї та електроміографічне дослідження. На основі отриманих даних призначається лікування.
Наслідки неврозу в горлі
Відсутність лікування призведе до хронічних захворювань горла, посилення розладу нервової системи.