Рецидивуючий поліхондрит є системним захворюванням, що розвивається внаслідок ураження хрящової та сполучної тканини. Зустрічається досить рідко і має аутоімунне походження.
Початок хвороби проявляється періодичним запаленням вушної раковини. Вона стає набрякою, хворобливою при промацуванні, щільною і набуває багряного забарвлення. Якщо на початковій стадії не розпочати лікування, хвороба прогресує та вражає інші органи.
Кожна атака триває від 3-5 днів до 3-4 місяців.
Як лікувати рецидивуючий поліхондрит
Для визначення виду лікування потрібні консультації отоларинголога, невролога, ревматолога та окуліста. Патогенетична терапія полягає у призначенні гормональних засобів, особливо ефективна пульс-терапія, а також цитостатиків для пригнічення імунної реакції.
Хірургічне втручання показано при розвитку ускладнень, наприклад, стенозу гортані або трахеомаляції. ="id2">Яку діагностику проходити при рецидивному поліхондриті
Діагноз встановлюється на підставі наявності критеріїв ураження органів. Розглянемо можливі симптоми, які допомагають у постановці діагнозу: загальні клінічні прояви (гіпертермія, міалгія, слабкість); ураження вух, причому мочка не залучається до патологічного процесу. Внаслідок численних запальних атак вухо відвисає, стає в'ялим і погіршується слухова функція; артрити, у тому числі грудино-реберних зчленувань, що призводить до порушення дихання; супроводжується ринореєю, закладеністю та кровотечами. Надалі спостерігається сідлоподібна деформація спинки носа;
< Органне ураження підтверджується інструментально за допомогою рентгенографії легень, суглобів та комп'ютерної томографії. Наслідки рецидивуючого поліхондриту При прогресії хвороби розвиваються такі ускладнення, як ураження серцево-судинної. (аритмії, перикардит) та дихальної (асфіксія, респіраторна недостатність) систем, що призводить до летального результату.