Артрити - це загальна назва будь-яких захворювань суглобів запального характеру. До причин розвитку патології відносять такі фактори, як інфекційне зараження, травми, гормональні порушення і т. д. У деяких випадках артрит проявляється не як самостійне захворювання, а як симптом першопричинної недуги. Запалення суглобів характеризується болем у ураженій ділянці, порушенням рухової функції кінцівки, набряком, почервонінням шкіри. У деяких випадках недуга супроводжується стійким підвищенням температури та деформацією суглобів..
Як лікувати артрити
Під діагнозом «артрит» криється величезна кількість патологій, кожна з яких потребує особливого підходу до терапії. Тому вкрай небажано займатися самолікуванням. Неправильно підібрана методика легко призведе до ускладнень, які змусять перетекти захворювання з гострої до хронічної форми. Вивченням артритів та його лікуванням займається ревматолог. Аналогічні послуги надає хірург. Лікар проводить огляд за допомогою пальпації, уточнює характер скарг та їх тривалість.
Лікування підбирається залежно від стану пацієнта та етіології захворювання. Класична схема терапії артритів виглядає так.
- Прийом анальгетиків та нестероїдних протизапальних засобів.
- Введення кортикостероїдів у уражений суглоб за допомогою пункцій.
- Фізіотерапія (лікувальна гімнастика, масаж).
Лікування призначається не курсами, а довгостроковій перспективі. Препарати приймаються роками, щоб запобігти розвитку рецидиву.
Яку діагностику проходити при артритах
Діяльність лікаря під час діагностики спрямована на виявлення причин патології та їх зіставлення. Крім того, ревматологу необхідно визначити анамнез артриту, щоб призначити ефективне лікування. Для діагностики використовуються лабораторні та інструментальні методи дослідження:
- аналіз крові (для виявлення інфекції та антитіл до стрептокока);
- дослідження сечі (для визначення рівня сечової кислоти);
- УЗД;
- МРТ;
- КТ;
- артроскопія;
- аналіз синовіальної рідини.
Наслідки артритів
Результат терапії залежить багатьох чинників, тому прогноз неоднозначний. При своєчасному лікуванні можливе повне одужання. Якщо у пацієнта слабкий імунітет або артрит встиг призвести до деформації суглобів, хвороба продовжує прогресувати. Ускладненням здебільшого стає анкілоз.