Теносиновіт - це запалення оболонок сполучних тканин, що покривають сухожилля. Найчастіше уражаються суглоби кистей рук, ахілловий і гомілковостопний суглоби. Захворювання носить інфекційний характер. При травмах іноді приєднується вторинний гнійний процес, що сприяє розвитку хвороби. Також серед причин виділяють ревматичні захворювання, перевантаження суглоба в процесі професійної діяльності (схильні піаністи, вантажники), заняття спортом (особливо характерно для фігуристів).
До основних симптомів можна віднести:
- біль у спокої, яка посилюється при русі;
- набряк;
- почервоніння.
При інфекційному і ревматичному запаленні погіршується загальний стан (головні болі, нудота, підвищення температури). При виникненні описаних симптомів слід звернутися до ортопеда або травматолога.
Як лікувати тендовагініт
Боротьба з інфекційним процесом проводиться за допомогою антибактеріальної терапії. Також використовуються протизапальні та імунозміцнюючі препарати, вітаміни. Проводиться іммобілізація кінцівки, призначаються фізіотерапевтичні процедури (прогрівання, УВЧ, парафін), лікувальна гімнастика і масаж.
Яку діагностику пройти при тендовагініті
Для найбільш ефективної діагностики захворювання проводяться такі заходи:
- рентгенографія суглоба;
- комп'ютерна томографія;
- загальний аналіз крові і сечі;
- обстеження на ревматичний фактор;
- аналіз вмісту рани (при його наявності) на патогенну мікрофлору і чутливість до антибіотиків.
Наслідки тендовагініту
Якщо своєчасно звернутися за медичною допомогою, прогноз сприятливий. При недотриманні рекомендацій лікаря захворювання ускладнюється гнійно-септичним ураженням кисті або стопи і може привести до втрати кінцівки. Пацієнтам, захворювання яких пов'язане з професійною діяльністю, необхідно знизити навантаження і регулярно проходити обстеження у лікаря.