Видалення врослого нігтя ― це оперативне втручання, спрямоване на крайове висічення нігтьової пластини з електрокоагуляцією паросткової ділянки, дозволяє звузити пластину та зробити меншою складку шкіри з боків нігтьової пластини. Проводять під місцевою анестезією. Після завершення операції пацієнту протягом доби необхідно обмежити навантаження на пошкоджену кінцівку, рекомендований постільний режим. Для зняття больових відчуттів призначають аналгезуючі препарати.
Підготовчі процедури
Лікар визначає стадію вростання і необхідність часткового або повного видалення нігтьової пластини. Можуть знадобитися додаткові аналізи:
- аналіз сечі і крові;
- дослідження бактеріологічного характеру;
- алергопроби;
- рентген.
Якщо шкірні покриви запалені або нагноєні, перед тим, як видаляти ніготь, потрібно провести відповідну терапію.
Видалення врослого нігтя
Лазерна корекція ― найбільш результативний і безболісний спосіб усунення такого дефекту. Хірургічне видалення врослого нігтя полягає у висіченні бічної ділянки, що травмує м'які тканини. Разом із цим також вирізають матричний сегмент рогової пластини. Для цього шкіру над ураженою ділянкою надрізають, рану обробляють антисептиками і вичищають. Вросла частина нігтя ліквідується за допомогою скальпеля. Однак такий спосіб не дає стовідсоткової гарантії подальшого правильного росту і процес вростання рогової пластинки може відбутися повторно. Радіохвильовий метод дозволяє ефективно усунути запальні явища в ураженій ділянці, а також зберегти неушкоджені зони. Вплив на м'які тканини мінімальний, не виникає кровотечі й рубцевих утворень.
Показання та протипоказання
Показанням до видалення травмованого або ураженого захворюванням нігтя вважається ситуація, коли лікарські препарати та інші методи лікування неефективні.
Операція протипоказана при:
- прийомі деяких груп медикаментів, які впливають на згортання крові (наприклад, аспірин);
- захворюваннях ендокринної системи;
- проблемах зі згортанням крові;
- захворюваннях судинної системи та звуження великих судин ніг.
Наслідки
Ігнорування проблеми чи спроби самостійного лікування захворювання без усунення причин можуть призвести до появи ускладнень — гнійного запалення фаланги великого пальця (гангрена) і його подальшої ампутації.