Псоріаз — це хронічний дерматоз, що проявляється у вигляді червоних бляшок. Викликає проблеми при розмноженні та дозріванні клітин, біохімічні та судинні зміни. У 60% випадків причина захворювання — порушення в роботі нервової системи. Залежно від часу прояву розрізняють ранній та пізній псоріаз. Під час лікування враховуються імунні, генетичні фактори та особливості зовнішнього середовища. Найчастіше хворіють люди віком від 27 до 29 років.
Симптоми:
- опуклі червоні бляшки;
- сухі лусочки білого або сріблястого забарвлення;
- свербіж;
- деформація та відшарування нігтів;
- надмірне відлущення мертвих клітин шкіри;
- пухирі на ступнях та долонях;
- тріщини на шкірі.
Як лікувати
Ефективний засіб для лікування псоріазу — кальцій, фолієва, нікотинова чи аскорбінова кислоти. Їх доповнюють імунологічні засоби, що містять вітаміни А та групи В. Для зовнішнього місцевого лікування застосовують саліцилову мазь. Ефективні також ванни із лікувальних трав: шавлії, чистотілу, ромашки. Якщо псоріаз уразив шкіру голови, у короткий термін вирішать проблему кортикостероїди.
Як діагностувати
Дерматолог аналізує прояви захворювання на шкірі, вислуховує скарги пацієнта та встановлює попередній діагноз.
Гістологічні дослідження виявляють:
- гіперкератоз;
- тонкий зернистий шар дерми;
- скупчення нейтрофілійних гранулоцитів;
- мікроабсцеси.
При нетипових формах захворювання проводиться диференціальна діагностика із себорейною екземою, папульозною формою сифілісу та іншими захворюваннями.
Наслідки
Псоріаз призводить до обмежень та незручностей у житті хворого. Не можна відвідувати пляж і басейн, носити шорти та бриджі, сорочки-безрукавки та відкриті сукні. Червоні бляшки сверблять, хворий розчісує їх до ран, які повільно загоюються та спричиняють потрапляння інфекцій до організму. Якщо не лікувати псоріаз, вражаються суглоби, нирки та печінка.