Електрокоагуляція міліуми — це делікатний метод видалення косметологічних дефектів із шкіри людини. Після цієї процедури рівень ризику утворення помітних рубців найменший. Електроніж коагулює найдрібніші судини, що живили новоутворення, зводячи появу кровотеч до нуля. Міліума — підшкірний білий чи жовтий вугор, що з’являється внаслідок закупорювання шкіряних пір.
Підготовчі процедури
Перед електрокоагуляцією міліум слід пройти консультацію у дерматолога. Лікар огляне шкіру та чітко встановить кількість необхідних маніпуляцій (можливо, знадобиться декілька сеансів, щоб позбутися усіх міліум). Особливої підготовки процедура електрокоагуляції міліум не потребує. Однак необхідно зняти усі металеві прикраси з тіла, щоб шкіра не зазнала опіків.
Електрокоагуляція міліуми
Процедура видалення міліум розпочинається із обробки певної ділянки антисептичними засобами та введення місцевої анестезії. Дефект усувають за допомогою нагрітої петлі електроду (800 °C), яка видаляє новоутворення за лічені секунди. На місці видалення міліуми утворюється невелика скоринка, яку пацієнт за рекомендаціями лікаря повинен обробляти спеціальним засобом протягом 5-7 днів. Після цього скоринка відпадає та залишає рожеву плямку, яка скоро зблідне та не залишить жодного сліду від міліуми.
Показання та протипоказання
Показання до проведення електрокоагуляції міліум — естетичний аспект (новоутворення занадто помітне).
Протипоказання до проведення операції електрокоагулятором:
- підозра на онкологічне захворювання;
- ризик рубцювання дерми (занадто чутлива шкіра);
- порушення, що пов’язані із згортуванням крові;
- індивідуальна реакція на електричний струм.
Наслідки
Пацієнт стає власником чистої шкіри без помітних жовтих вугрів — міліум.