Лазерне видалення атером — це сучасний малоінвазивний метод видалення доброякісних пухлин або кіст, що з’являються при закупорюванні вихідних протоків сальних залоз. Вважається найбільш ефективним та найменш травматичним варіантом боротьби з атеромами.
Підготовчі процедури
Лазерне або лазерно-хірургічне втручання вимагає певної підготовки. Зокрема, за 2-3 дні до операції слід відмовитися від спиртних напоїв, куріння, продуктів і медикаментів, які розріджують кров. Також попередньо рекомендується здати аналізи на ВІЛ, сифіліс, маркери гепатиту, онкомаркери та відвідати дерматолога для підтвердження діагнозу.
Лазерне видалення атером
Лазерний метод досить поширений, бо має чудовий косметичний ефект: на шкірі не залишається рубців, що безумовно важливо при операціях у ділянці обличчя. Невеликі атероми (до 5 мм) піддаються пошаровому видаленню за допомогою вуглекислотного лазера. Якщо кістозне утворення більшого розміру, використовують лазерно-хурургічний метод. Перевагами лазера можна вважати знезаражувальний ефект, безболісність і безкровність процедури, а також короткий період відновлення. До того ж операція не вимагає вибривання при проведенні на волосистій частині тіла. Процедура триває приблизно 20 хвилин. Промінь не пошкоджує навколишні тканини, а діє точно в ціль. Контакту зі шкірою не відбувається, а це значить, що ризик зараження відсутній.
Показання та протипоказання
Наявність атероми будь-яких розмірів і локалізації вважають приводом для видалення. Не слід зволікати з цим, особливо коли утворення збільшується в розмірах, має ознаки запалення, часто травмується при розчісуванні волосся, одяганні тощо. Атероми, що локалізуються на обличчі, частіше видаляються з естетичною метою. Від операції варто утриматися при вагітності, декомпенсації цукрового діабету чи імунодефіциту, онкології, локальних запаленнях, свіжій засмазі шкіри. Процедуру виконують у «холодний» період за відсутності запалення та нагноєння.
Наслідки
Лікування і видалення атероми обов’язкове, адже утворення може мати загрозу для здоров'я:
- нагноєння;
- поява неприємного запаху;
- прорив вмісту атероми й утворення виразки;
- абсцес, зараження крові;
- переродження доброякісної пухлини у злоякісну.