Лазерне видалення мозолів — це усунення мозолі, зокрема корінця та інфекційних скупчень, унаслідок впливу лазера.
Мозоля — це ділянка шкіри, що характеризується ущільненістю, ороговілістю та зниженою чутливістю. Має жовтуватий або жовто-коричневий відтінок. Виникає у зонах, що найбільше піддаються тертю та тиску. Переважно має шорстку поверхню. Форма кругла або овальна. Тканина навколо — припухла та вражена запальними процесами. Болі виникають при натисканні.
Підготовчі процедури
Лікар проводить анамнез та оглядає пацієнта. У разі необхідності хворий здає аналіз крові. Якщо присутні запальні процеси шкіри, перед лазерним видаленням мозолів їх лікують. Використовують протизапальні та антибактеріальні препарати. Інколи потрібні консультації інших фахівців. У складних випадках не обійтись без показників рентгенограми.
Лазерне видалення мозолів
Шляхом ін’єкції вводять місцеву анестезію. Мозолі випалюються променем лазера. На місці утворення залишається невелика ранка. Її обробляють спеціальним дезінфікуючим розчином та накладають пов’язку. Процедура триває 2-5 хвилин та залежить в основному від глибини та місця розташування мозолі. Відразу після лазерного видалення пацієнт повертається до звичайного життя. Місце, де була раніше мозоля, не варто мочити.
Показання та протипоказання
Показання:
- набряки кінцівок унаслідок надмірної кількості мозолів;
- зміна шкіри навколо мозолі;
- постійний свербіж;
- болі внаслідок натиску;
- посиніння.
Протипоказання:
- цукровий діабет;
- великі рани та виразки;
- онкологічні проблеми;
- вагітність та годування грудьми.
Наслідки
Результати процедури:
- відсутність травм здорових тканин;
- дезінфекція пошкодженої ділянки;
- швидке відновлення;
- мінімальна ймовірність рецидивів у разі уникнення причини виникнення мозолі.