Пігментація — це своєрідне скупчення меланіну на певних ділянках шкіри. Пігментні плями найчастіше схожі на косметичний дефект, бо зазвичай розташовані на відкритих зонах тіла (на шиї, обличчі, руках та в зоні декольте).
Як лікувати
За допомогою лазерного лікування відбувається вибіркове руйнування клітин із підвищеним вмістом пігменту меланіну. При цьому здорові клітини, які не піддаються тепловому пошкодженню, залишаються незміненими. Суть методики полягає в поглинанні променя лазера шкірою. У результаті сильного нагрівання тканин відбувається розшарування і знищення надлишку меланіну разом із поверхневим шаром шкіри. Зазвичай використовується безперервний лазерний випромінювач з великою потужністю близько 40 Вт. Лазерна терапія пігментації — не лише найефективніший, але й найбільш безпечнй метод, завдяки якому плями будь-якого кольору можуть бути безслідно усунені й більше ніколи не проявитися. Для того щоб повністю позбутися пігментації та закріпити отриманий результат, знадобиться 1-3 процедури, які проводяться кожні 3-4 тижні. Протягом 5-7 днів після завершення курсу пігментація відлущується і не виникає знову. Лазерне видалення пігментації відбувається строго вибірково. Таким чином, вплив здійснюється виключно на пляму, не пошкоджуючи навколишню шкіру. Швидше за інші виводяться поверхневі плями, більш глибокі і «застарілі» вимагають тривалішої терапії. Шкіра світлішає поетапно, бо меланін руйнується пошарово, з кожною процедурою все глибше.
Під час лазерного лікування пігментації:
- до організму інфекція не проникає;
- на шкірі не буде шрамів і рубців;
- не потрібно багато часу та не потрібна анестезія;
- звичний спосіб життя нічим не обмежується.
Яку діагностику проходити
Визначити причину пігментації шкіри допоможуть дерматолог і медичне обстеження. При підозрі на певне захворювання або патологію пацієнт повинен здати аналіз крові на біохімію, аналіз калу, аналіз сечі та пройти консультацію в інших лікарів (онколог, терапевт, гастроентеролог). Крім того, іноді призначається біопсія, під час якої береться частина тканини з ділянки плями і перевіряється на доброякісність.
Наслідки
При лазерній терапії негативні наслідки бувають дуже рідко. Зрідка з’являються дрібні, майже не помітні рубчики. Іноді виникає сильне подразнення шкіри, що значно відтягує період відновлення.