Протезування нігтьової пластини — це заміна нігтя або його частини синтетичним протезом. У більшості випадків використовується за наявності здорової частини нігтя.
Виготовляється на основі гелю, файбергласу та акрилу. Самі по собі ці матеріали жорсткі та можуть ще більше пошкодити нігтьову пластину, тому до їх комбінації додається пластифікатор, що доповнює міцність гнучкістю.
Підготовчі процедури
Оскільки кінцівки постійно контактують із величезною кількістю мікроорганізмів, кисті та стопи дезінфікують перед процедурою.
За допомогою фрези видаляються потовщені та ушкоджені ділянки, створюється зліпок.
Протезування нігтьової пластини
Часто здійснюють протезування із використанням однофазного гелю. Натуральну частину знежирюють спеціальним засобом. На протез наносять декілька шарів гелю (так підвищується еластичність та посилюється захист тканин організму) і з’єднують зі справжньою частиною нігтя.
Показання та протипоказання
Показання:
- деформація в результаті травми;
- врослий ніготь (протез створює оптимальне навантаження нігтьового ложа та сприяє здоровому росту нігтя);
- оніхорексис — поздовжня тріщина нігтьової пластини;
- м’якість та ламкість нігтів;
- оніхошизис — відшарування нігтьової пластини;
- відновлення нігтів після грибкових захворювань;
- оніхогрифоз — потовщення нігтьової пластини.
Протипоказання:
- відкриті рани нігтьового ложа;
- цукровий діабет;
- запалення нігтьових валиків;
- псоріаз.
Наслідки
Якщо втрачена значна частина нігтя, період відновлення триває до року. Лікар повинен аналізувати швидкість та правильність росту. Протез змінюється впродовж 1-2 місяців. Використання спеціальних олій та рідин допоможе попередити запальні процеси.