Радіохвильове видалення атероми — це процедура видалення «жировика», доброякісної пухлини, що утворюється внаслідок закупорки сальних залоз. Суть цієї методики полягає у перетворенні опромінення радіохвиль в енергію, що усуває атерому без пошкоджень прилеглих тканин.
Підготовчі процедури
Прийнявши рішення видалити атерому, слід проконсультуватися із лікарем: на прийомі фахівець обстежить уражену ділянку, вивчить анамнез пацієнта та домовиться про зручний час для проведення операції.
Радіохвильове видалення атероми
Радіохвильова операція — це процес вапоризації новоутворення, пошарове випалювання клітин, за рахунок чого вони «випаровуються». Процедура розпочинається із введення місцевої анестезії. Далі лікар обробляє атерому та піддає її радіохвильовому впливу через спеціальну тонку насадку. Високочастотне опромінення «випалює» утворення — видаляє його увесь кашкоподібний вміст, капсулу та залишає невелику ямку. Лікар завершує операцію обробкою рани йодом та накладанням пов’язки. Маніпуляція триває впродовж 10-20 хвилин.
Показання та протипоказання
Передумови до проведення радіохвильового видалення утворень:
- підозра на атерому;
- атерома збільшується, запалюється, нагниває;
- кіста розташована на обличчі, в пахових западинах;
- атерома перетискає кровоносні судини, заважає функції інших органів.
Протипоказання до радіохвильового видалення:
- наявність хоча б одного металевого протезу або кардіостимулятора;
- епілептичний стан;
- глаукома;
- онкологічні захворювання;
- цукровий діабет;
- гострі інфекційні захворювання.
Наслідки
На місці проведеної операції не залишається помітних слідів (оскільки немає необхідності у надрізі чи проколі атероми). Процес реабілітації займає дуже короткий проміжок часу, ймовірність рецидивів нульова.