Лазерне видалення базаліоми — це популярний метод боротьби з базальноклітинною карциномою — поширеним типом злоякісного новоутворення шкіри. Утворення схильне до рецидивів і локалізується на таких відкритих ділянках тіла, як голова, обличчя, шия, тому лазерне видалення вважають оптимальним, адже при цьому варіанті косметичний прогноз найбільш сприятливий.
Підготовчі процедури
Перед процедурою слід пройти повну діагностику організму. Також потрібна консультація дерматолога й онколога. Лабораторне підтвердження здійснюється за допомогою цитологічного й гістологічного методів. Для цитологічної діагностики береться мазок-відбиток або зішкріб із поверхні неоплазії, у якому виявляються характерні клітини новоутворення. При гістологічному дослідженні фрагмента тканини можливо не тільки точно встановити вид неоплазії, але й диференціювати його від інших видів шкірних захворювань. При поширенні пухлини вглиб тканин може бути проведено ультразвукове дослідження, КТ, рентгенографія, що дозволяють з'ясувати глибину та ступінь залучення кісток, хрящів, м'язів у патологічний процес.
Лазерне видалення базаліоми
Лазерний метод лікування базальноклітинного раку має переваги і відрізняється:
- безболісністю процедури;
- стерильністю;
- безконтактністю;
- відсутністю рецидиву;
- чудовим косметичним ефектом;
- короткою реабілітацією.
Дуже ефективне лазерне видалення базаліоми на початку її розвитку, при невеликих розмірах пухлини. Лазер незамінний при її розташуванні у важкодоступних місцях.
Основним інструментом при лікуванні базаліоми служить вуглекислий лазер CO2. Тканини пухлини розігріваються, рівномірно випаровуються з подальшим їх некрозом. Під час операції (роблять під місцевою анестезією) сам інструмент не стикається зі шкірою, що унеможливлює потрапляння інфекції.
Показання та протипоказання
Наявність діагностованої базаліоми вважають показанням до видалення.
Ефективність лікування лазером не скасовує наявних протипоказань:
- захворювань та ушкоджень шкіри;
- хронічних хвороб (у тому числі онкологічні та захворювання серця й судин);
- цукрового діабету;
- підвищеної чутливості до світла;
- вагітності;
- гострих інфекційних захворювань;
- хвороб щитоподібної залози;
- індивідуальної несприйнятливості.
Наслідки
Пухлина може:
- уразити тканини, кістки, хрящі та сухожилля;
- стати вогнищем інфекції, що провокує абсцес;
- викликати сильні й постійні больові відчуття.