Кріодеструкція мозолів — це операція із видалення новоутворень за допомого рідкого азоту. Перевага цього методу — висока ефективність та безболісний перебіг операції. Пацієнт відчуває терпимий холод та легке пощипування. Низька температура (-196 °C) заморожує клітини мозолів, що спричинює розрив тканин — відмирання.
Підготовчі процедури
Прийнявши рішення видалити мозолю, слід проконсультуватися із лікарем. Фахівець вивчить анамнез пацієнта, щоб знати, чи немає протипоказань до проведення операції, узгодить зручний для пацієнта час проведення маніпуляції. Особливої підготовки кріодеструкція новоутворень не потребує, хіба що потрібно подбати про загальну гігієну тіла.
Кріодеструкція мозолів
Процедуру розпочинають із нанесення рідкого азоту на мозолю за допомогою аплікатора або спеціального технічного приладу. Потім спеціаліст натискає на новоутворення впродовж 20-30 секунд і повторно наносить лікувальну речовину, натискуючи на мозолю. Загалом весь сеанс займає півтори хвилини. За рахунок спазму судин процес кровопостачання до мозолі порушується, що провокує некроз новоутворення.
Показання та протипоказання
Передумови до проведення кріодеструкції:
- фізичний дискомфорт;
- естетичний аспект;
- множинне поширення новоутворень.
Протипоказання до здійснення операції:
- гострі інфекційні захворювання;
- меланома;
- алергія на холод;
- аутоімунні хвороби.
Наслідки
Після операції на місці видаленої мозолі залишається рожева плямка, яка через деякий час перетвориться на скорину і відпаде. Пацієнт позбудеться фізичного дискомфорту та отримає гладеньку шкіру без видимих дефектів.