Кріодеструкція бородавки — це процедура видалення новоутворень за допомогою рідкого азоту. Ця методика базується на заморожуванні. Під впливом низької температури тканини охолоджуються, що призводить до замерзання води всередині клітин утворення. Вода у процесі замерзання розширюється, що спричинює розрив клітин — руйнування та відмирання бородавки.
Підготовчі процедури
Перед проведенням маніпуляції пацієнту потрібно проконсультуватися із лікарем. На прийомі фахівець вивчить анамнез пацієнта, щоб упевнитися, чи немає жодних протипоказань для здійснення кріодеструкції новоутворень. Також рекомендується подбати про правила особистої гігієни.
Кріодеструкція бородавок
Перебіг процедури передбачає локальний вплив низької температури, що досягається переходом азоту із газоподібного стану в рідкий за температури -196 °C. Операцію розпочинають із введення місцевої анестезії. Знеболююче вводять, якщо розмір бородавки досить великий та вона розташована на ділянках чутливої шкіри. Далі лікар бере дерев’яну паличку із намотаною на вершечку марлею, занурює її у рідкий азот та доторкається до новоутворення, трішки натискаючи на нього. Час впливу — від 3 до 30 секунд. Після першого припікання роблять паузу у 1-2 хвилини, щоб переконатися, чи потрібно повторне припікання, чи ні. Після замерзання тканин ділянка шкіри стає блідувато-рожевою, що свідчить про її відмирання.
Показання та протипоказання
Показання до проведення кріодеструкції:
- естетичний аспект;
- травмування утворення;
- розташування у незручному місці;
- множинне поширення новоутворень.
Протипоказання до здійснення процедури кріодеструкції:
- гострі інфекційні захворювання;
- епілептичний стан;
- гіпертонія;
- ангіоспазм;
- висипи навколо новоутворень;
- вагітність.
Наслідки
Після проведення процедури у пацієнта на місці видалених бородавок виникає невеликий набряк, що скоро перетвориться на пухирці. Пацієнт отримає усі настанови щодо догляду за цими пухирцями. Упродовж певного часу відмерлі тканини відлущаться і не залишать жодного сліду від косметологічних дефектів.