Грибкові захворювання нігтів — ураження внаслідок дії патогенних грибів, які зумовлюють утворення токсинів у організмі. Заразитись можна у басейні, лазні, спортзалі, душовій кабіні та через предмети гігієни.
У зоні нігтя:
- червоніє шкіра;
- виникає свербіж;
- відшаровується шкіра;
- утворюються плями;
- відчувається біль;
- спостерігаються деформації.
А сам ніготь:
- кришиться;
- товстішає або тоншає;
- тьмяніє;
- покривається білими або жовтими смугами та плямами;
- блищить.
Як лікувати
Лікар призначає спеціальні мазі від грибка. Їхнє завдання — забезпечення росту здорового нігтя. Тривалість курсу — 1,5-3 місяці. Медичний лак проти грибка ефективний у разі слабкого ураження. Потрібно нанести засіб та зняти через тиждень. У народі проти грибка застосовують оцет та йод, але їх ефективність сумнівна. Радикальний спосіб подолання грибка — видалення пластин. Призначається, якщо хвороба запущена, пацієнт відчуває нестерпний біль. Новий ніготь виростає через рік. Щоб зменшити ймовірність рецидивів, потрібно уникати частого перебування нігтів у вологих та теплих середовищах.
Як діагностувати
Основа виявлення грибкових захворювань — клінічні прояви, мікроскопія та ідентифікація культур мікроорганізмів. Матеріал для лабораторного дослідження — зішкріб із нігтьової пластини.
Наслідки
При прогресуванні хвороби з’являються болі при ходьбі. З часом вони відчуваються хворим навіть у стані спокою. Це пов’язано із тим, що колонії грибків розширюються, нігтьове ложе піднімається, інфекція охоплює підшкірні шари та нервові закінчення. Якщо грибок глибоко проникає у ніготь та шкіру, через кров поширюється на інші ділянки шкіри та внутрішні органи. Погіршується імунітет, виникають нові захворювання та ускладнюється перебіг хронічних недуг. Також грибок спричиняє дратівливість, неврози та депресію.
Інші наслідки:
- зараження членів сім’ї;
- косметичний дефект;
- алергія, кропив’янка;
- екзема, дерматит;
- кон’юнктивіт, риніт;
- бронхіальна астма, астматичний бронхіт.